Wpis z mikrobloga

Stwierdziłam, że kupię sobie miesięczny karnet na siłownię i poza cardio zacznę trochę męczyć ciężary, żeby przy okazji popracować nad rzeźbą. Nie rozpisywałam sobie jeszcze planu, muszę zrobić risercz i wtedy sobie wszystko poukładać.
Moje pytanie jest takie: czy przy bf ~17-18% po miesiącu treningów (4-5x w tygodniu ok. 40 min) mogę liczyć na jakieś widoczne efekty?
#pytaniedoeksperta #mikrokoksy #silownia #trening #dieta
  • 12
  • Odpowiedz
@tomsiup: Gościu, totalnie się na tym nie znam, serio. Pewnie to "strasznie głupie pytanie" ale po to jest mikro - żeby zadawać też te "głupie" pytania. Zakładam, że wiele osób, które profesjonalnie zajmują się treningami słyszało je wiele razy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pannakota: siłowo na pewno będzie widoczny a jak chodzi o sylwetkę to mięśnie się trochę spompują także jakaś różnica powinna nastąpić ale lepiej zacząć od 3xtygodniowo jeśli chodzi o trening siłowy na początek jak jesteś w tym zielona, oczywiście moim zdaniem
  • Odpowiedz
@pannakota: nie, po miesiącu efekty będą wątpliwe, a w 40min to ledwo co się rozgrzejesz i już kończysz trening (szczególnie, ze różne źródła podają, że dopiero po 30-45min aktywności organizm bierze się za tłuszczowe zapasy energii) a na plan polecam to co jest w belce tagu #silownia

lepiej zrobić porządny trening 60-90 min trzy razy w tygodniu i dać sobie czas na odpoczynek, niż robić takie krótkie zabawy
Catmmando - @pannakota: nie, po miesiącu efekty będą wątpliwe, a w 40min to ledwo co ...

źródło: comment_1628238027FmIHtyLgkWP1IStmdLyAH9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
jezli wczesniej nie uprawialas aktywnie sportu, to szanse na widoczne efekty sa bardzo male. Minimum 3 do 6 miesiecy i to z zachowana dieta.


@Boroova: Ćwiczyłam aeroby + obciążenie w domu od lutego-marca, ostatnio zajarałam się wizją siłowni, bo "czaiłam" się na to już od dawna. Mam całkiem ładnie zarysowany brzuch, nogi też nieźle ale rączki patyczki i chciałabym jednak iść w nogi/pośladki - przydałoby się coś z tym podziałać :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Moje pytanie jest takie: czy przy bf ~17-18% po miesiącu treningów (4-5x w tygodniu ok. 40 min) mogę liczyć na jakieś widoczne efekty?


@pannakota: U początkujących bardzo łatwo o szybki i widoczny progress, zwłaszcza ćwicząc po 5 razy w tygodniu. Jaka waga, wzrost i ile kcal przyjmujesz dziennie?
  • Odpowiedz
@slusarz: 51kg, 170cm, kalorycznie tak 1700-1800 zależnie od dnia. Od 3 tygodni robię 4-5x w tygodniu szybki marsz ~10km, wcześniej (przez jakieś 3-4 miesiące) ćwiczyłam trochę w domu.
  • Odpowiedz
@pannakota: Jeśli będziesz leciał na deficycie to w zasadzie jest to walka o utrzymanie mięśni, a nie jakieś spektakularne budowanie. Jak jesteś mocno zapuszczony to pewnie jakiś efekt będzie, ale od samego początku musisz być nastawiony, że na etapie redukcji efekty będą marne. Ale jak skończysz redukcję i wejdziesz na plus to w 5-7 tygodni zobaczysz naprawdę fajne rezultaty.

Oczywiście absolutnie nie twierdzę, żebyś nie ćwiczył, bo będziesz palił mięśnie i
  • Odpowiedz