Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które wiedzą jak w praktyce wygląda działanie na zdalnym pulpicie bo nie wiem czy jest sens konfigurowania w ogóle tego. Chcę połaczyć się zdalnie laptopem do bardzo szybkiego komputera (5950x + 3070), który znajuje się w pokoju obok. Sieć na przepustowość 2,4Gbita. Czy tym sposobem da się komfortowo korzystać z komputera szybkiego tak jakby to ten laptop miał ten procesor i karte graficzną komputera stacjonarnego czy jednak komfort jest niewiele wyższy niż udostępnianie zewnętrznie pulpitu przez np. teamviewera? Da się np. montować film w ten sposób? Ktoś ma doświadczenie praktyczne?
#komputery #windows #informatyka #pytaniedoeksperta #pcmasterrac
Pobierz Syn_Tracza - Mam pytanie do osób, które wiedzą jak w praktyce wygląda działanie na zd...
źródło: comment_1628232032GRt3mOfGw1pv1Pfzf9BKyu.jpg
  • 9
@MaTyyy: Jest standard 1Gb/s, ale są też 2.5Gb/s, 5Gb/s i 10Gb/s. 2.5 zdobywa coraz większa popularność (są już nawet AP z takim interfejsem).
@Syn_Tracza: Do edycji wideo aż tak się to nie nadaje, będą lekkie opóźnienia nawet na superszybkim łączu. To działa bardzo wydajnie jak używasz aplikacji biurowych, ale przesyłanie wideo nigdy nie było głównym zadaniem protokołu RDP.