Wpis z mikrobloga

Mirki, czym usunąć biały nalot widziany pod światło na szybie samochodowej? Mam takie białe maziaki i zacieki na szybie widziane tylko pod światło. W miejscu krzyżowania wycieraczek jest go mniej. Do tego pióra wycieraczek strasznie ciągną za sobą drobne kropelki które po chwili znikają, ale tworzą białe ślady. Szyba ma rok, wycieraczki nowe, płyn nowy, ale nie znalazłem nic dobrego. Prawdopodobnie jest to jakieś zaschnięte gowno z myjni. Ma ktoś patent czym to zmyć, plus jaki płyn do spryskiwaczy nie zostawia smug po sobie, ew dobre wycieraczki. Bosch nie dał rady. Pozdr.
#samochody #volvo #mechanikasamochodowa #pytanie
  • 19
@maminfoodboga: Zajrzałem do Google z ciekawości i sugerują jeszcze chusteczki do wycierania wosku z szyb, powinny być na niektórych stacjach. Ten wosk to z myjni automatycznej?

Nie wiem też ale może ma jakieś znaczenie to, że ja mam wlany zimowy płyn cały rok do zbiornika (przez covid nie opłaca mi się kupować nawet osobnego na lato…)
@maminfoodboga: niewiem niestety czy będą ale możliwe ze tak.

Najpierw bym jednak spróbował zwykłym płynem do spryskiwaczy. Polecam tez najpierw wytrzeć pióra wycieraczek ręcznikiem papierowym żeby nie rozmazac dalej tego syfu.
Przed pandemia używałem letniego płynu tez i nie pamietam żebym po myjni miał większe problemu z woskiem czy co oni tam dają na szybach. Auto w garażu mam to i szyby zwykle czyste wiec nie kupowałem teraz drugiego płynu…
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maminfoodboga: gdzie kupujesz płyn do spryskiwaczy? Kupuj jakiś lepszy bo imo to tani płyn. Kiedyś kupiłem w biedrze i takie coś miałem. Teraz kupuje w Tesco jakiś lepszy i nie ma tego efektu.

A szybę spróbuj wymyć normalnym domowym płynem do szyb i ręcznikami papierowymi
jest kilka na prawdę sprawdzonych sposobów. Nie wiem co dokładnie tam masz: a) zrób szyby glinką b) ja ostatnio wyczyściłem sobie świetnie szybę Glass Polish Pro od shiny garage (szczególnie na panorama dachu oraz w miejscach, gdzie nie dochodzą pióra wycieraczek - były takie kropeczki wapienne itp.). Brzmi jak kryptoreklama czy lokowanie produktu ale nią nie jest. Szyba w końcu wygląda jak ultra śliska tafla szkła. Ja tak sobie ją przygotowałem pod