Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@jarzynka: @lucaseq: @Hypeman: @ravau: tyle że ta profesjonalna otoczka telewizyjna ekstraklasy jest od ponad 10 lat i od tego czasu z roku na rok piłkarsko jest coraz słabiej. Nasza liga jest przez zagranicznych piłkarzy traktowana jak np taki Cypr, gdzie poziom nie jest za wysoki, treningi nie są ciężkie, ale jest ciepło, tyle że u nas zamiast ostatniego argumentu jest ta atmosfera. Na mecze przychodzi sporo kibiców, piłkarze
@ravau: mordzia, a ty czytasz z zrozumieniem? Nigdzie nie napisałem że poziom sportowy w ESA jest wysoki (albo w ogóle jakikolwiek), zasugerowałem tylko że ładnie opakowany produkt = większa szansa na przyciągnięcie widzów przed TV czy nawet na stadiony. Dobrze że rozwijamy się chociaż w ten sposób bo to daje jakąkolwiek szansę w perspektywie lat na podniesienie poziomu sportowego.

@Dziglipaf: to że w polskiej piłce jest sporo patologii związanej z
@ravau "Tym naszym grajkom to bym pensje zmniejszył do średniej krajowej i to było by adekwatne do ich poziomu. Wtedy niech sobie kopią". A może Tobie zmniejszymy do średniej krajowej Sudanu? Jesteś wart tyle ile ktoś jest skłonny Ci zapłacić. Jeśli ktoś im tyle płaci to znaczy że na tyle wycenił ich pracę a jeśli producent sygnału (Live Park) tworzy taką realizację programu to znaczy że mu się to opłaca bo odbiorca
@Qwerty199: najzabawniej, jak patrzysz na 75+ minutę meczu, nasi kopacze ledwo wydolnościowo dociągając do końca, a u Anglików sprinty w 90min to normalność, piłeczka chodzi cały mecz w tempie odpowiednim

@Dziglipaf: już Ci wyjaśnili, że ta otoczka trwa dobrych 10 lat, a nic z tego nie wynika, najzabawniej jak grajkom z Brazylii czy innej Hiszpanii, gdzie do składu nie umieli się przebić, płaci się wielokrotność średniej krajowej i ciszy że
@ravau o ile zgodzę się że dotowanie budżetów klubowych pieniędzmi miasta to patologia o tyle budowa czy remont stadionu to inna sprawa. Skoro dofinansowywane lub nawet budowane przez miasta są teatry czy opery to czemu nie stadiony? Oczywiście o ile klub płaci rynkową stawkę za wynajem tego obiektu a z tym w Polsce jest raczej ok.
@jarzynka przede wszystkim odciąłbym kluby od samorządowego koryta. Zbyt wiele klubów jest od niego uzależniona. Nie dla golodupcow. Po drugie wymóg realnego szkolenia, przykładowo x boisk treningowych, każde z podgrzewana murawa.
Kluby mają na to pieniądze, wystarczy nie dawać chorych kontraktów.
Część tych lepszych piłkarzy by odfrunęła ale generalnie poziom by się bardzo nie zmienił bo i tak jest #!$%@?.
Nigdy nie dogonimy top 10, nasza liga powinna składać się z młodych
@ravau
@jarzynka

Co z tego że Bundesliga jest lepsza piłkarsko?
W naszym kraju najpopularniejsza jest Ekstraklasa. Tylko mecze LM i mecze Barcelony z Realem mają większą oglądalność.
Ekstraklasę oglądamy bo jest nasza. Grają tu kluby do których mamy emocjonalny stosunek. Kluby na których mecze chodzimy na codzień. To powoduje że wywołuje największe emocje. Otoczka jest dobra bo ma świetną oglądalność.
C+ nie wykończyła strata LaLiga. Nie zabije ich utrata Bundesligi i Premiership.
@brck89 Mnie interesuje to że publiczne pieniądze są w to pompowane. Poprzez samorządy budujące i utrzymujące stadiony oraz sponsoring przez spółki kontrolowane przez państwo bez żadnego sensu marketingowego (kopalnia KGHM, monopoliści energetyczni). Jakby oprzeć 30 lat temu polską zawodową piłkę klubową o 100% zasady rynkowe a nie strumień publicznych benefitów to było by to dzisiaj w innym miejscu. Nie było by takiej patologii w systemie, w poziomie sportowym.
@jarzynka Na ten przykład ja tylko dlatego oglądam ekstraklasę co się naśmieję i nadenerwuję to moje i jeszcze mogę to oglądać w 4K. A przy takiej lidze angielskiej gdzie piłeczka chodzi im od nogi do nogi to zanudziłbym się na śmierć.