Wpis z mikrobloga

Zaliczyłam dzisiaj swój pierwszy trening na #silownia i zastanawia mnie kwestia wyniku. Używałam w sumie tylko bieżni, starałam się ustawić tempo podobne do tego gdy chodzę normalnie i trochę niemiło się zaskoczyłam. Odczucie prędkości na bieżni jest zdecydowanie "szybsze" niż przy chodzeniu "po ulicy". Normalnie na trasie ~10km wychodzi mi tempo w granicach ~9:00 albo nawet mniej, tutaj 9:30 mimo, że czułam się konkretnie "dojechana". Niestety #garmin sobie totalnie nie poradził z liczeniem dystansu mimo skalibrowania i ostatecznie musiałam wszystko wpisywać ręcznie ( _)
Dodatkowo nie zdawałam sobie sprawy jak dziwne uczucie ma się po ponad 90 minutach na taśmie i szczerze mówiąc mocno się zdziwiłam po zejściu :D
#bieganie #spacer
pannakota - Zaliczyłam dzisiaj swój pierwszy trening na #silownia i zastanawia mnie k...

źródło: comment_1628100802rEzm4xWOoNnqu4X2JxbyHy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@pannakota następnym razem ustaw sobie nachylenie bieżni, bieganie na 0° jest łatwiejsze na bieżni niż w rzeczywistości ;) co do samego dystansu to też mam przekłamania czasami ok 100m na 1km, dużo zależy od tego jak machasz ręką na której masz zegarek
  • Odpowiedz
jest łatwiejsze na bieżni niż w rzeczywistości


@balor: Ja właśnie odebrałam to jako dużo trudniejsze ;D
U mnie była różnica ponad 3km na 10km więc totalnie sobie nie poradził :P
  • Odpowiedz
@balor: @pannakota: łatwość biegania na bieżni wynika z braku oporu powietrza, przy marszu to mały zysk.
Ogólnie do bieżni trzeba się przyzwyczaić i iść w miarę naturalnie bo często ludzie zmieniają styl chodzenia przez to, że wąsko, boją się ze spadną do tyłu albo jeszcze coś innego.
Patrzyłaś czy bieżnia może łączyć się z zegarkiem po bluetooth albo ant+? Wtedy miałabyś dokładniejsze wyniki niż z akcelerometru
  • Odpowiedz
Patrzyłaś czy bieżnia może łączyć się z zegarkiem po bluetooth albo ant+?

O kurdele, nie mam pojęcia. Pierwszy raz w życiu byłam na siłowni i pierwszy raz w życiu miałam styczność z bieżną. Jutro sprawdzę albo dopytam co i jak.
  • Odpowiedz