Wpis z mikrobloga

Drugi raz usiłuję przebrnąć przez pierwszą część "Trylogii Husyckiej" niestety idzie jak po grudzie. Przeczytałem i przesłuchałem 20% "Narrenturm" i chyba tym rzucę. Dziwne, bo książka zbiera mnóstwo dobrych opinii, szczególnie w wersji audiobook. Ostatnio wręcz pożarłem "Filary Ziemii" Kena Folleta i liczyłem na coś równie dobrego, a tu taki klops... Ktoś miał podobnie czy wręcz przeciwnie? #lubimyczytac #czytajzwykopem #ksiazki #sapkowski #trylogiahusycka
Pobierz
źródło: comment_1628099877u06pFZLXqm8IlQpDnsSM5m.jpg
  • 21
który fajnie zaczął a skończył chyba na siłę


@thewickerman88: w jego przypadku to pewnie fajnie zaczął, a skończył #!$%@?. Ale już pewnie wydawca cisnął.
Tak po środku serii jest spoko, początek jest ciężki, koniec słaby. O ile w dobie internetu komuś nie przeszkadza wywyższanie się autora umiejętnością skorzystania ze słowników martwych języków, to jakoś tam wchodzi.
@runnerrunner: to jest takie głupie, non-stop to samo: bohater wpada w jakieś tarapaty, w końcu jakimś tam fuksem się z nich ratuje, po czym wpada w kolejne... i tak chyba kilkanaście razy w trakcie książki.

Broni się to stylem, broni klimatem, broni językiem, fabuła też (o ile dobrze pamiętam) z czasem ewoluuje i zaczyna mieć sens, ale wybitne dzieło to nie jest.

Ale i tak do tego za jakiś czas wrócę.
@runnerrunner Rewelacyjna trylogia. Ma dużo smaczków kulturowych, ale trzeba spokojnie je wylapywać. Druga część trochę męczy bułę w pewnym momencie, ale ogólnie bardzo mi się podobała cała seria. Niesamowity klimat i kawal dobrej historycznej roboty.

Jak byłem dzieckiem to mi nie podeszła w przeciwienstwie do Wiedźmina. Musiałem trochę dojrzeć, żeby się przy niej dobrze bawić. Przebrnij przez pierwsze 100-150 stron i się rozkręci.
@runnerrunner: No generalnie polecac Ci nie bede. Mozesz pokochac, Mozesz znienawidzic.

Ja jak czytalem 1 raz to nie dalem rady przeczytac wstepu. Pozniej jak wracalem do ksiazki to wstep wydawal sie niesamowicie ciekawy.

Przydaje sie znac troche historii tego okresu to zupelnie inny odbior jest.

Generalnie tak jak koledzy wyzej pisza. Jak Ci sie nie podobwalo do tej pory to daj sobie czas jak pojawi sie Szarlej. Prawdopodobnie najfajniejsza postac ksiazki.