Wpis z mikrobloga

@wykolejony: @Zgrywajac_twardziela: powód dlaczego ludzie w krajach biednych mają wiele dzieci, a w rozwiniętych nie, jest bardzo prosty: konkurencja. Jeśli nie masz pieniędzy, twoją najlepszą inwestycją w przyszłe pokolenia jest po prostu "wylosować" najlepsze geny, a na to zwiększa się szanse mając dużo dzieci (któreś może "trafi" te 150 IQ). Natomiast kiedy masz pieniądze, geny zaczynają odgrywać coraz mniejszą rolę, a zaczyna liczyć się wykształcenie, mieszkanie na start, oszczędności itd.
@Zgrywajac_twardziela:

#!$%@? pensja 1800 zł za stanie na kasie, powolna wegetacja, brak rozrywek,
brak pieniędzy na jakiekolwiek wakacje, ciuchy kupowane raz w roku
albo co miesiąc w szmateksie, brak pieniędzy na rozwój swoich dzieci,
"tate tate jestem dobry w gała, zapisz mnie do klubu, to tylko 60 zł miesięcznie - niestety synek,
w tym miesiącu już dostałeś buty na zimę, przykro mi, idź oglądać Szymka Majewskiego hehe xD",
zapuszczona żona, która
suqmadiq2ama - @Zgrywajac_twardziela: 

#!$%@? pensja 1800 zł za stanie na kasie, pow...

źródło: comment_1628063485dj4sVguku6jfkK3wZ1mNpm.jpg

Pobierz
@Zgrywajac_twardziela: I tak i nie, zobacz że wśród najbogatszych ludzi jednak jest sporo dzieci, a nie powiesz mi raczej, że to trepy oderwane od pługu. Wydaje mi się, że po prostu inteligentni ludzie, którzy mają małe środki nie decydują się na dzieci, czytaj takie które muszą coś poświęcić by je mieć. Dlatego dla mnie jakaś fabryka ludzi jak u Huxleya, tylko może bardziej cywilizowana, bez podduszania płodów itp, jest jedyną nadzieją
@Gigamesh:

I tak i nie, zobacz że wśród najbogatszych ludzi jednak jest sporo dzieci, a nie powiesz mi raczej, że to trepy oderwane od pługu.

U takich ludzi to pewnie egoistyczna potrzeba przekazania komuś tego całego swojego majątku, ale ludzi tak bogatych by dziecko dla nich nie wiązało się z żadnym poświęceniem jest na świecie garstka ¯\(ツ)_/¯

Wydaje mi się, że po prostu inteligentni ludzie, którzy mają małe środki nie