Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
#przegryw #wies ##!$%@? #polska #warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk i ich bezpośrednie okolice to są tak naprawdę jedyne rejony w tym kraju, które się rozwijają. Reszta wyludnia się, zamiera i jest jedynie iluzją prosperity, która prędzej czy później upadnie. Wszelkie pseudokurorty w górach i nad morzem żyją jedynie w sezonie, gdy są przetłoczonymi #!$%@? pełnymi straganów z badziewiem itd co by tylko kasę doić. Po sezonie pustoszeją.
o__p - #przegryw #wies ##!$%@? #polska #Warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk i i...

źródło: comment_1628029910brgcFSSeAT1KvR6XYG1kqO.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@zero_dwa: w porównaniu do wieśniaków tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ludzie na ogół są głupi takie są fakty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zielonedrzewko: panie idź pan w ciul z gównopokoikiem, ja ostatni chłop z nazwiskiem rodowym jestem i ojcowiznę dziedziczę, ziemię i budynki porządne poniemieckie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@o__p: Opisujesz tutaj wieś, jak jakąś malutką do 1000 osobową wioseczkę z lat 90, żyjesz dzisiaj w czymś takim? Takie wsie jeszcze istnieją? :D

Ja przeprowadziłem się kilka lat temu na wieś i polecałbym wszystkim. Z tym, że akurat ta moja wygląda zupełnie inaczej, jak mi się nudzi, to mam w okolicy korty tenisowe, basen, halę sportową, ze 3 boiska do nogi, 2 do kosza, kino, mały lokalny teatr, sporo restauracji,
  • Odpowiedz
@o__p: Dla mnie największym plusem dużego miasta jest szybki internet, pierdyliard różnych sklepów/restauracji i to, że sporo rzeczy można wyklikać przez internet (np. umówić się do lekarza czy fryzjera), co jest szybsze niż dzwonienie na infolinię i czekanie aż ktoś odbierze. Tak poza tym to wolałem ciszę i spokój na wsi.

No i jak nie masz samochodu to dobra komunikacja miejska i jakieś Ubery czy inne Bolty.
  • Odpowiedz
@o__p: 350 mieszkańców? To mnie zaskoczyłeś, to jednak nie wiem czym jest mała polska wieś.
Takie miejscowości faktycznie będą wymierały, bo przecież młodzi nie będą w tym mieli żadnych perspektyw, tylko wyjechać. Na szczęście, jeśli ktoś chce mieszkać na wsi, to istnieją takie większe, o zabudowie podobnej do miejskiej, ale zdecydowanie bardziej spokojne, zielone i czystsze od miast.
To teraz mówiąc o wsi, będę musiał precyzować o jaki rodzaj wsi mi
  • Odpowiedz
@voot: też pochodzę z takiej wsi, z 300 osób może tam mieszka. Jest sklep jeden, otwarty rano i po południu, kościół i mała szkoła. Przez wieś nie dojeżdża się do żadnej innej miejscowości.

Ludzie mylą wieś z małymi miejscowościami dookoła dużych miast. Gdzie nie ma ani jednego gospodarstwa i jest to jedynie spęd nowobogackich z tych właśnie miast
@voot:
  • Odpowiedz