Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja
Pomóżta bo już głupieje. Kupiłem sobie gruza, i będę go musiał przerejestrować.
Oczywiście będę potrzebował kilku wniosków, opłat itd.
Z tego co czytam, to będę też potrzebował ubezpieczenia. Wg tego co piszą, ubezpieczenie musi być na moje dane. Co w takim razie z obecnym ubezpieczeniem poprzedniego właściciela? Ono na mnie nie przechodzi w żaden sposób?
  • 8
@Maglite: Jak masz ważne OC poprzedniego właściciela to nie musisz mieć jej na swoje dane. Dzwonisz do ubezpieczycielni i zgłosisz że nabyłeś taki samochód, który ma taką polisę u nich. W najgorszym wypadku mogą przekalkulować składkę. Jeździsz do końca polisa, a pod koniec zawierasz nową na siebie.
W takim przypadku OC wcześniejszego właściciela nie przedłuża się automatycznie i nie musisz nic więcej zgłaszać, bo to robi poprzedni właściciel.
Przechodzi samo OC,
Z tego co czytam, to będę też potrzebował ubezpieczenia


@Maglite Jak to "będę potrzebował"? Każdy zarejestrowany w PL pojazd ma obowiązek mieć OC nieprzerwanie więc musisz mieć OC cały czas od chwili zakupu, nie można sobie tak radośnie trochę mieć a trochę nie mieć bo są za to wysokie kary. Jak wyżej napisali, w momencie zakupu polisa poprzedniego właściciela przeszła na Ciebie i przerejestrowanie nie ma nic do tego, czyli po przerejestrowaniu
@Maglite XDDDDD niezłe jaja. Wydział komunikacji nie ma uprawnień do sprawdzania polis ani nie ma możliwości prawnej odmówić przerejestrowania auta które nawet nie ma OC. To bezprawny wymysł niektórych wydziałów komunikacji, gdyż nie istnieją przepisy które im zezwalają na oglądanie polis. Od sprawdzania OC jest inny urząd, ja w życiu przerejestrowywalem kilkanaście razy w dwóch WK i nigdy nie chcieli OC ale chciałbym żeby kiedyś chcieli to ich naprostuje i na pewno