Wpis z mikrobloga

Mirki z #podroze #wakacje #grecja #wlochy #niewiemjaktootagowac takie pytanie mam, może jakaś zorientowana dusza się znajdzie. Wakacje na południu Europy wykupione przez Fly.pl mają w umowie taką oto klauzulę:

"Cena zawiera bagaż podręczny (40x30x20);[...]
Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego"

Pytanie: przy założeniu, że spakuję się z rodziną do małych walizek, czy mogę te walizki przy checkinie dać normalnie do luku bagażowego, jak zawsze robiłem do tej pory? Czy w tym momencie będzie to traktowane jako bagaż rejestrowy, kilka stówek za sztukę?
Cholera, latam z fly.pl co roku i pierwszy raz trafiam na taką sytuację, do tej pory wręcz linie preferowały nadawanie bagażu do luku. Co się zmieniło (prócz ciśnienia na więcej kasy)?
  • 6
@Adicts: właśnie w tym sęk, że operatorem lotu jest LOT, jakby to był ryan, to bym nawet nie pytał :)
I już dzwoniłem do fly - niestety, muszę dokupić. I niestety też nie jest to 10kg, tylko 8. Ech, dokąd zmierzasz, locie...
@Jerryjeremi: i znając życie, pewnie potem pod bramką i tak jest akcja "szanowni państwo z uwagi na ograniczoną ilość miejsca na bagaż podręczny rekomendujemy przekazanie bagażu do luku bagażowego", bo wychodzi na to, że na pokładzie walizki będą ludzie na kolanach musieli trzymać, a pod pokładem pusto i przeciągi wieją. Ale co zgarną dodatkowej kasy, to ich.