Wpis z mikrobloga

@elgebar gościu, ale po co sprowadzasz to ad absurdum? Wiadomo, że wzrokowo można ocenić kolor, obecność ciał obcych, po razy drzwi lepkość. I tak, to wystarcza.
  • Odpowiedz
@Bordomir: widać jak się znasz... na mechanice jak na polityce, poczytaj sobie co się dzieje z metalami w kwaśnym środowisku, podręcznik do chemii tak ok 5 klasa
  • Odpowiedz
@elgebar gościu, nie mogę po prostu. Powiedz mi proszę jak, jak ten olej w silniku ma skwaśnieć xD

Prawda jest jedna - mechanik ma możliwość oceny czy wymiana oleju jest konieczna. Mechanik, który robi to bez spojrzenia na olej - ma po prostu #!$%@? w Twój samochód.

A najczęstsze powody dla których olej należy wymienić to jego przepracowanie bądź zanieczyszczenie częściami stałymi. A nie jakaś #!$%@? zmiana kwasowości xD
  • Odpowiedz
@Bordomir olej się wymienia ZANIM straci swoje właściwości. Jak stwierdzisz że lepkość już nie ta i trzeba zmienić to jest za późno. Do filtra też zajrzysz czy się jeszcze nadaje- czy wymieniasz dopiero jak spadnie ciśnienie oleju w silniku? xd jak się nie ma o czymś pojęcia to lepiej się nie odzywać niż udawać eksperta
  • Odpowiedz
@Kryspin013 taaak, oczywiście. Polska służba zdrowia upadła w ciągu 5 lat. Wcale nie jest patologiczna od kilkudziesięciu.

@WiesniakzPowolania utrata właściwości przez olej nie jest binarna.

A z filtrami dokładnie tak jest - wymiana filtra paliwa, gdy paliwo było dobrej jakości mija się z celem. Jego wymiana, gdy daje już oznaki, że wykonał swoją pracę jest zbyt późno i chciałoby się zadziałać wcześniej.
  • Odpowiedz
taaak, oczywiście. Polska służba zdrowia upadła w ciągu 5 lat. Wcale nie jest patologiczna od kilkudziesięciu.


@Bordomir: Widzę, że dla ciebie to abstrakcja żeby zrozumieć o co chodziło w tamtym wpisie xD
  • Odpowiedz
@elgebar brawo! Wkleiłeś artykuł, który mówi o tym, że wzrastająca kwasowość może być z jednym powodów dla których warto wymienić olej i kiedy przynosi to jaką pi razy drzwi korzyść!

A coś na temat?
  • Odpowiedz
Co gdy mamy doświadczonego mechanika? Rzut oka pozwala stwierdzić czy olej lepiej wymienić czy nie. Badanie wzrokowe jest na tyle tanie, że pozwala zaoszczędzić na wymianie oleju (w tym kosztach środowiskowych).


@Bordomir: gościu co ty #!$%@?, koszt wymiany oleju to grosze w porównaniu z kosztami jakie może sprawić przeciąganie wymiany. Żaden mechanik nie będzie się bawił w sprawdzanie wzrokowe oleju bo to bez sensu, ludzkie oko jest zawodne, jeśli to ma
  • Odpowiedz
@elgebar: standardowa taktyka trolli, manipulatorów i innych przybyszów z krainy szuriacji: najpierw stanowczo zanegować jakiś dowód obalający ich argumenty, potem "negocjować" jego znaczenie, a gdy już nie ma odwrotu - po prostu zignorować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zaqwsxe kolego, przecież ja to napisałem. Tak, koszt wymiany oleju to są grosze w porównaniu z możliwymi szkodami - dlatego każdy mechanik to robi.

Tak, dobry mechanik spuszczając olej na niego patrzy - bo to też mówi o kondycji silnika.

Tak, dobry lekarz nie szczepi każdego jak leci - bo szkody często przeważają korzyści.

Czy wy serio nie potraficie czytać?
  • Odpowiedz
Producent auta słusznie ceni sobie silnik nad olej


@Bordomir: A słyszałeś o olejach long life i wymianach nawet co 50k km? A słyszałeś co taki interwał wymiany oleju powoduje w silniku?

O ocenie oleju przez "rzut oka" to nawet nie wiem co napisać XD
Niech mechanik oceni na oko olej w dieslu, gdzie olej po 10km i 10000km jest równie czarny XD

Takich głupot dawno tu nie czytałem.
  • Odpowiedz