Wpis z mikrobloga

Dzisiaj prawdziwy Close grip bench press, najpierw 224kg z łańcuchami i pauzą a potem 3x3 bez łańcuchów kończąc na 180kg x 3:) Chwyt tuż obok gładkiej części gryfu, palce wskazujące dotykają gładkiej części.
Jeden z plusów covida :P Po przebyciu choroby znacząco wzrosła mi mobilność całego ciała. Wcześniej nie mogłem złapać tak wąsko bo czułem ogromny dyskomfort w barkach oraz nadgarstkach, a teraz? Bardzo komfortowy chwyt :D

Trening dzisiaj utrudniły troszkę zmęczone plecy, trudno było kontrolować sztangę, opuszczać ją we właściwy punkt, a to wszystko dlatego że niestety nie potrafię lekko ćwiczyć :P Wprowadziłem piąty trening, w sobotę, trening wyłącznie pleców, i miał to być lekki trening, o taki na pompę, nawet czasowo sobie go ograniczyłem... I co? Tak fajnie się podnosiło że w tą sobotę w 45min nabiłem ponad 20 ton objętości pull.

Wracając do dzisiejszego treningu.

Pierwsze ćwiczenie to CG bench vs chains, 160kg na sztandze + 64kg z łańcuchów, do tego pauza, torpeda, pomimo zupełnie złego opuszczanie w zły "punkt"
Potem już normalne wyciskanie wąsko, 3x3, 160x3, 170x3 i ostatnia seria 180x3 z pauza w ostatnim powtórzeniu, też to latało w każdą stronę heh.

Tricepsa nigdy nie za wiele, więc następne ćwiczenie to JM press, tutaj poszło w ostatniej serii 150kg x 7 i spalone 8 powtórzenie tuż przy lockoucie, zamiast nagrać się... zrobiło się zdjęcie więc lipa.

No ale wciąż czułem że za mało na ten triceps, i trzeba go #!$%@?ć jeszcze bardziej. Więc zrobiłem jeszcze seated 1h db extension, czyli wyciskanie francuskie hantla zza głowy siedząc heh, nienawidziłem tego ćwiczenia, bo zawsze próbowałem robić sztangą, albo hantlą ale oburącz, i sprawiało mi to ogromny dyskomfort. Jednorącz natomiast wchodzi niesamowicie w triceps, poszło 30kg 3x10 i ostatnia seria amrap 30kg x 16. Dopiero po tym ćwiczeniu poczułem upragnioną "sztywność" w tricepsie, gdzie nawet bez żadnego ciężaru trudno zgiąć i wyprostować rękę :P

Reszta to już duperele.

Cały trening

Paused CG bench vs chains 204x1 214x1 224x1 (160kg bar + 64kg chains)
CG bench 160x3 170x3 180x3
JM press 70x6 110x6 130x6 150x7
Seated 1h DB extension 30kg 3x10 + 30kg x 16
Strict alternate Hammer curls 5x6 30kg
Side raise 3x12

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - Dzisiaj prawdziwy Close grip bench press, najpierw 224kg z łańcuchami i...
  • 10
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Ej byku, mam pytanko, może gupie, może mondre, nie wiem: są jakieś przyjęte miary tego, ile to "close grip" a ile już "wide grip"? Jest między nimi jakiś "intermediate grip" (podejrzewam, że uwarunkowania fizyczne danej osoby mają na to wpływ)? Ja przyjąłem sobie, że szeroki chwyt = środkowe palce na znacznikach a wąski - długość kciuka od gładkiej części gryfu, mniej więcej szerokość barków. Jest sens robić bardziej wąsko -
  • Odpowiedz
@galaxybear: @knoor: Różne są interpretacje :) Close grip to często właśnie palce wskazujące przy gładkiej części gryfu, a wide grip to palce wskazujące na znacznikach.
Ale tak naprawdę nie ma zasady, close gripem można nazywać każdy chwyt którym łapiesz bardziej wąsko niż twój normalny chwyt.
A trenować warto każdy chwyt :) Najlepiej ustalić sobie indywidualnie trzy szerokości, close, medium i wide :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Uważasz że takie dynamiczne treningi gdzie dodajesz sobie ćwiczenia czy serie w zależnością od tego jak się czujesz są lepsze niż sztywno zaplanowy trening ze stałą progresją?
  • Odpowiedz
Uważasz że takie dynamiczne treningi gdzie dodajesz sobie ćwiczenia czy serie w zależnością od tego jak się czujesz są lepsze niż sztywno zaplanowy trening ze stałą progresją?


@Hloow: Oczywiście że tak. Tylko w taki sposób można ćwiczyć optymalnie :) Nigdy nie wiesz w jakiej formie będziesz danego dnia. Autoregulacja to podstawa w każdym planie, niektóre plany po prostu pozwalają na mniej a inne na więcej tej autoregulacji. Sposób w jaki ja
  • Odpowiedz