Wpis z mikrobloga

Wypychania ludzi z liniowego na ryczałt ciąg dalszy.

Podniesienie dochodowego z 19 na 28%, do tego ta ewidencja środków trwałych i kosztów. Głównym zamysłem widzę jest to aby ludzie spieprzyli na ryczałt. Może w myśl zasady że lepszy stały, równy wpływ z ryczałtu niż szukanie ludzi lecących w kulki na kosztach. A może kto wie jaki ma to cel w dłuższej perspektywie.

Cała ta ustawa jak na razie jest napisana tak, że na ryczałcie grupy mocno specjalistyczne jak programiści, lekarze, graficy, itd itp. Zyskają kilka stów miesięcznie przy zarobkach rzędu 10-20k. Oczywiście o ile nie robią kosztów rzędu kilku tysięcy miesięcznie.

Śmierdzi mi to całkowitym wyłączaniem liniowego, aby potem #!$%@?ć coś z ryczałtem i przedsiębiorcy nie mieli już gdzie uciec (poza granice ofc)
#nowylad #podatki #finanse #ekonomia #niewiemwiecsiewypowiem
Zoriuszka - Wypychania ludzi z liniowego na ryczałt ciąg dalszy.

Podniesienie doch...

źródło: comment_16278997755LA0iKWkmoUViGDo3GzGOS.jpg

Pobierz
  • 10
@Zoriuszka: Podatek liniowy jest solą w oku rządzących - bo jak to tak, żeby prywaciarz płacił sobie stały procentowo podatek od dochodu.
Też mi się wydaje, że będzie wygaszanie liniowego, ale że nie mogą tego zrobić na pstryk, bo by się ludzie #!$%@?, to będzie to robione miękko - właśnie w sposób jakichś podwyżek, utrudnień i upierdliwości.
Co do ryczałtu - tak samo gadałem z kumplami z roboty w zeszłym tygodniu,
@Zoriuszka: ten ryczalt jest chyba po to zeby wolni specjalisci zacisneli zeby i nie ucielki (zaplaca nie mniej a kilka procent wiecej podatku ale nie duzo wiecej; duzo osob ma jednak w kosztach jakies auta, smartfony, biura). natomiast na ryczalcie nie poprowadzisz firmy uslugowej, produkcyjnej czy handlowej itp. i tutaj albo plac i placz albo sprzedaj firme (rynek do oddania duzym spolkom). zakladam ze jesli ktos wczesniej prowadzil firme jako JDG