Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić, nie wiem gdzie, więc niech będzie tutaj. Dość długie, tl;dr - wuj w pupę Luxmedowi.

W środę upadłam, kostka spuchła, no nic - musi obejrzeć lekarz. Może SOR? Nie no, głupi pomysł, zwłaszcza że teraz jeden oddział we Wrocławiu jest zamknięty, będę długo czekać. No ale przecież mam ABONAMENT W GRUPIE LUXMED, to będzie wygodniej, nie.

Spojrzenie na portal pacjenta - wizyt do ortopedy nie ma, normalka. Dzwonię na infolinię, zostaję przekierowana do lekarza dyżurującego, który wystawia mi skierowanie do ortopedy na cito. Ponowne przekierowanie na infolinię, no nie mają wizyt, wysyłają żądanie do placówek żeby udostępniły mi wizytę, ktoś będzie dzwonić. Ok.

Dzwoni pani z jednej placówki, mówi że może zaproponować termin 6 sierpnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) (niestety w pakiecie nie mam napisane, że muszą zapewnić wizyty do ortopedy w X dni). Mówię że dziękuję, ale "trochę" za późno, pani proponuje wystawienie podzlecenia do placówki współpracującej. Placówka współpracująca proponuje termin 10 sierpnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dobra, ale od czego jest możliwość upolowania wizyty, którą ktoś zwolni - po wielu odświeżeniach, udaje mi się umówić wizytę na tego samego dnia wieczorem. Jadę do ortopedy, ortopeda mówi że trzeba zrobić zdjęcie RTG, zrobiłby mi je od razu, ale akurat o tej godzinie już zdjęć nie robią. Dostaję skierowanie na zdjęcie, zakłada mi jakiś prowizoryczny gips.

Następnego dnia umawiam wizytę RTG (na szczęście w tym przypadku dużo dostępnych terminów), umawiam wizytę ortopedy na później (oczywiście do innego, znowu polując na terminy). Idę na RTG, pani robi mi zdjęcie w gipsie - no nie znam się, więc nie zwracam na to uwagi. Później ortopeda na wizycie mówi że nie, tak nie może być że w gipsie, muszę zrobić raz jeszcze. Zrobiłby mi od razu, ale w tej placówce nie ma sprzętu do RTG. Mówi, że jeśli w opisie zdjęcia nie będzie nic o złamaniu, to na kontrolę mam przyjść za dziesięć dni.

Robię zdjęcie, w opisie jest "widoczne przejaśnienie, poza tym braku śladów złamania". Nie wiem jak to rozumieć, zdjęcia oczywiście ja w portalu nie widzę, ani nie wydają go fizycznie - pani robiąca zdjęcie mówiła że "lekarze widzą zdjęcie u siebie w systemie". Patrzę w portal - o, przy wizycie u ortopedy jest opcja "zapytaj lekarza"! Klikam w przycisk, przekierowuje mnie do listy wizyt, do których mogę zadać pytanie. Nie ma na niej wizyty u ortopedy, po kilku godzinach też nie ma, no chyba średnio ta opcja działa.

No dobra, skoro lekarze widzą w systemie, to umówię wizytę telefoniczną. We Wrocławiu nie ma wolnych wizyt, po wielu przeklikiwaniach (nie da się naraz szukać we wszystkich miastach) i wypełnieniu kilku captchy (luxmed uznaje że jestem botem, a nie zdesperowanym pacjentem) udaje mi się umówić wizytę telefoniczną z ortopedą z innego miasta na poniedziałek (czyli dzisiaj).

Dzwoni rano ortopeda i uwaga hit - on nie ma dostępu do tego zdjęcia! Wychodzi na to, że jednak w innych miastach system działa inaczej? (Mimo, że na stronie luxmedu jest napisane, że wszyscy lekarze grupy luxmed mają xD). Szlag mnie już trafia (tzn trafiał już wcześniej, ale teraz zupełnie), dzwonię na infolinię żeby się dowiedzieć, w jaki sposób mogę uzyskać zdjęcie? No mogę sobie podejść po PŁYTĘ CD. #!$%@?Ą PŁYTĘ CD, INFORMATYZACJA PEŁNĄ GĘBĄ.

Udało mi się umówić wizytę stacjonarną na środę.
Tak więc, po tygodniu od upadku może uda mi się dowiedzieć, czy mam złamanie, czy nie. Jednak na SORze byłoby szybciej.

Dziękuję, koniec żali.

#luxmed #wroclaw #gorzkiezale #jakzyc
  • 21
@azetka: Abonament w Luxmedzie jest mieć fajnie ze względu na teleporady, wizyty u specjalistów z jakimiś mniej pilnymi rzeczami i robienie badań profilaktycznych. Poza tym to jest tylko odrobinę lepsze niż NFZ.
Lekarz zresztą też mi powiedział że nie będzie mnie z tym na SOR wysyłał bo bez sensu.
Lekarze w luxmedzie są ok, po prostu nie spodziewałam się że system jest tak nieogarnięty ¯\_(ツ)_/¯ teraz już będę wiedzieć
Jednak na SORze byłoby szybciej.


@azetka: od tego są ambulatoria, kilka godzin, zdjęcia, opis, gips lub orteza i do domu. Luksusów się zachciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ps. Luxmed kiedys mial tez swoje prywatne, nie wiem czy nadal istnieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@azetka: ale zaraz przyjdzie jakiś kuc powie że tylko prywatna służba zdrowia, wszystko inne to komunizm.

A tutaj widać, że lidera rynku przerasta nawet potencjalnie złamana kostka. W szpitalu wiadomo pewnie 10h czekania, ale wszystko na miejscu i jakby się pogorszyło to jesteś pod opieką różnych lekarzy.
@azetka: A to jeszcze, myślałam że zaraz po upadku od razu opuchlizna, wtedy bym się nie zastanawiała tylko od razu sor itp. A co do ogarnięcia LuxMed - próbuj prowadzić tam ciąże, do lekarza osobno, na USG osobno, a jak ciąża jest minimalnie ryzykowna to już nie chcą prowadzić takiej xD Ogólnie fajnie jest mieć prywatną opiekę, sama mam LuxMed, dla mnie super, że nawet w niedziele chore dzieci przyjmują, ale
@Alakecz: Z taka logika jak twoja to w szpitalach na NFZ wypuszczaja ludzi z SORU ktorzy potem umieraja przed szpitalem.

Dziewczyna miala ewidentnego pecha do terminow, zdarza sie i tak. Co nie zmienia faktu, ze w Luxmedzie zalatwisz 99% badan i wizyt u lekarzy 10x szybciej niz na NFZ i w duzo przyjemniejszych warunkach.
@azetka: System publicznej opieki zdrowotnej w tym kraju już od dawna leży i nawet nie kwiczy, bo nie ma siły. Wcześniej te wszystkie Luxmedy i inne Medicovery były spoko. Ale od czasu jak opiekę w nich dorzucają praktycznie nawet do powiększonego zestawu w maku to straszna ilość ludzi z tego korzysta i dostępność poleciała na łeb na szyję.
@azetka widocznie mało cię bolało :P W takich przypadkach tylko Dobrzyńska w tej chwili. Luxmed generalnie jest spoko, ale też nie oczekujmy cudów. W zeszłym roku szybciej przełożyłem do nich papiery i umówiłem wizytę niż udało mi się zarejestrować do mojej przychodni na NFZ (notabene Luxmed też na NFZ)
@azetka: W takich bardziej złożonych przypadkach problemem jest to, ze nie masz jakiegoś procesu- jak to jest na SOR. Załatwiasz sobie wszystko sama po kolei- umawiasz lekarza, lekarz mówi RTG, umawiasz i robisz RTG, umawiasz znów, lekarz mówi że jeszcze kolonoskopia, umawiasz i robisz kolonoskopię ;) Brakuje czegoś w stylu procesu na hasło "chyba mam złamanie"- i wtedy ktoś optymalnie ustawia Ci wizyty oraz potrzebne badania prowadzące do diagnozy.
@Viking-
@villemo69 ja odradzam z całego serca te ambulatorium, spadłam z rowerka i poszłam właśnie tam bo byłam najbliżej, czekałam ok 4h (w sumie to normalne bo dużo ludzi) ale najgorzej że nie było osoby od opisu zdjęć, a pani lekarz porownywała moje zdjęcie ze zdjęciem z googli, sama nie wiedziała czy jest złamanie czy nie i wsadziła mnie w gips mówiąc że mam przyjść jutro bo będzie ktoś inny. Następnego dnia
Sam się zastanawiam czy przejść z LuxMed do Medicover. Porównuje dostępność terminów i to wszystko jest losowe, raz w LM jest szybciej raz z Medi. Pewnego razu jak potrzebowałem wizyty u dermatologa z powodu okropnej pokrzywki, dostałem termin na 10 dni do przodu, wątpię że do tego czasu miałbym nadal jeden kawałek skóry na sobie. Niemniej jednak udało mi się porozmawiać z "konsultantem VIP" i termin... za 10 minut ( ͡°