Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia
#ekstraklasa
#mecz

1. Mecz na wyjeździe z beniaminkiem. Sorry, ale jak ktoś się spodziewał tutaj pewnej wygranej to chyba jego pierwszy sezon z ekstraklasa. Ciekawostka statystyczna, ostatni raz Legia nie miała porażki po 2 kolejkach 4 lata temu
2. Inna sprawa, ze nie wiem jakim cudem ten stadion w ogóle został dopuszczony do gry. Pomijając, ze fatalna murawa, to nikt mi nie wmówi, ze to oświetlenie spełnia wszystkie warunki, nawet w 2 połowie jak je włączyli również na trybunie głównej
3. Mecz przyjaźni gangsterskiego półświatka kibicowskiego. Rozumiem, jak ktoś chce się w to bawić, bo ma wspólne interesy, ale dlaczego reszta kibiców w to wchodzi, nigdy tego nie byłem w stanie pojąć
4. Dziś Legia pobila rekord klubowy minut bez straconego gola i to chyba jedyna dobra wiadomość naszej defensywy. Strasznie nie podobała mi sie gra Rose, cały czas zle ustawiony, spóźniony z asekuracja, o dziwo Nawrocki wyglada przy nim dużo lepiej
5. Jak w środku najlepiej piłkę wyprowadza Slisz to wiedz, ze masz problem. Meczu nie przegraliśmy z tylu tylko właśnie dynamika przekazywania piłki do ofensywy. Zanim udało się wyjść ze swojej połowy to Radomiak był już ustawiony, ani razu nie udało się ich zaskoczyć
6. Staje w obronie sędziego: dzisiaj same dobre decyzje, kartki bezdyskusyjne, brawo
7. Mladenovic polował na czerwona kartkę od początku sezonu, już z Bodo miał na to szanse, dzisiaj udało mu się osiągnąć zamierzony cel. Lepiej teraz niż w środę, chociaż to tez się nie wyklucza:)
8. Pare słów o ataku: jedyne zagrożenie z przodu stworzyli Wieteska i Nawrocki. To jest chyba najlepsza recenzja naszych wirtuozów ofensywy
9. Nigdy nie rozumiałem dlaczego w piłce dozwolone jest przetrzymywanie piłki po gwizdu sędziego w ręce. W amerykańskich sportach jest prosta zasada, jest gwizdek, podajesz piłkę natychmiast do sędziego lub po prostu jej nie dotykasz. Mam nadzieje, ze FIFA zamiast po raz 30 zmieniać przepisy o rece w polu karnym, zajmie się rozwiązaniem tego problemu
10. Mecz przegrany, ale teraz ma to zerowe znaczenie. Liczy się środa i Dinamo. Presja trochę zeszła, teraz jest po stronie przeciwnika, oby dało nam to upragniony awans i play-offy Ligi Mistrzów
  • 2