Wpis z mikrobloga

Jesteście obrzydliwi. To wykracza poza moją głowę jak można w jakimkolwiek stopniu bronić kierowcę autobusu, który umyślnie i z premedytacją spowodował śmierć młodej kobiety.

Przyjrzyjmy się sytuacji. Młoda dziewczyna wychodzi na miasto spędzić czas ze znajomymi (to takie osoby z którymi ludzie się spotykają ale wiem, że ich nie macie). Wracając z imprezy próbowała uspokoić kłótnię. Przebywała na ulicy na której nie powinna się znajdować, ale pewnie nie przypuszczała, że na drodze pojawi się chora psychicznie osoba która nie radzi sobie ze stresem, która ją przejechała.

Tylko proszę, nie ośmieszajcie się i nie wmawiajcie sobie i innym, że ratował pasażerów. Droga ma 3 pasy ruchu z których 2 są w kierunku w którym jechał autobus. Mógł w bardzo prosty sposób zmienić pas i ich wyminąć. Ale postanowił inaczej poradzić sobie z emocjami. Szkoda, że musiał w tym celu zabrać życie młodej dziewczynie.

Utożsamiacie się z kierowcą, ponieważ też macie problemy psychiczne? Czy może to kwestia waszego podejścia do kobiet? Pewnie gdyby to był 30-letni przegryw to byście chcieli kary śmierci dla kierowcy.

#niepopularnaopinia na wykopie #oswiadczenie #katowice #wypadek #smierc #przemyslenia #patologiazewsi #patologia #patologiazmiasta
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zaxang: No, na pewno te wykopki, które tak chętnie oceniają te dziewczynę nigdy, ale to nigdy nie zrobiły czegokolwiek co można nazwać patolą. Przecież to elyta internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 19
@Syskiev: Przypuszczam, że było wiele podobnych sytuacji i jednak żadna z nich nie skończyła się ani tragedia, ani uszczerbkiem na zdrowiu pasażerów. Nie musiał wyminąć w miejscu, wystarczyło jedynie skręcić kierownica w lewo a następnie z prędkością 2km/h zacząć jechać. Ludzie sami by się odsunęli. On wjechał w nią na pełnej szybkości jaką mógł rozwinąć w tak krótkim czasie. Po prostu dał gaz w podłogę. Idiota i tyle. Liczę na
  • Odpowiedz
@zaxang: Całe szczęście taka narracja panuje tylko na wykopie,co wcale mnie nie dziwi biorąc pod uwagę kto tu przesiaduje.Piwniczaki się cieszą że zginęła młoda niewinna dziewczyna,matka dzieci co miała całe życie przed sobą.Głównym winnym tragedii jest kierowca,oczywiście są jednak okoliczności łagodzące na jego korzyść,niemniej jednak liczę na sprawiedliwy wyrok
  • Odpowiedz
@zaxang: Nie, to że był zmęczony nie usprawiedliwia tego, że zabił kobietę, chodzi mi o to, że wraz ze wzrostem zmęczenia maleje twój refleks, spada szybkość podejmowanych decyzji, masz mniejszą koncentrację, i zapewne to po części przyczyniło się do tej tragedii
  • Odpowiedz
  • 5
@neXes: Masz rację. Po prostu dałem się ponieść emocjom kiedy czytam te komentarze. W głowie mi się to nie mieści. Wystarczyło po prostu wolno zacząć jechać i każdy by się przesunął.

Współczuję wykopkom takiego awersu do kobiet. To musi być straszne uczucie ale z drugiej strony czytając te komentarze to cieszę się, że tak właśnie mają. Przynajmniej nie ma ich za dużo w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@zaxang: jeszcze sie zdziwimy obrotem sprawy. W busie na 100% sa kamery byc moze z dzwiekiem. Spanikowal w stresie a psychiatrzy moga sie dopatrzec w tym ograniczonej poczytalnosci
  • Odpowiedz
  • 2
@X_Ziemia: A można było po prostu powoli ruszyć aby ludzie zauważyli zagrożenie i zdążyli się odsunąć, zamiast wjeżdżać na pełnej prędkości? Bo na filmie widać, że dał gaz do dechy.

Wystarczyło po prostu skręcić kierownica i na wolnych obrotach się rozpędzać.
  • Odpowiedz
@zaxang: wtedy by zahaczył przegubem, manewry takim autobusem to nie jest skręcenie kierownicą w lewo tylko coś podobnego do parkowania równoległego.

A jeśli chcesz być takim ekspertem prawa jazdy to:
O wymijaniu mówimy wtedy, gdy ów pojazd lub uczestnik ruchu porusza się w przeciwnym kierunku. Natomiast omijanie dotyczy przejeżdżania obok statystycznego obiektu – przeszkody, pojazdu czy uczestnika ruchu.
  • Odpowiedz
@zaxang: czyli uważasz, że zmęczenie nie zmiejsza twojego refleksu? Podałem to jako przykład, jeden z trzech. Najlepiej ocenia się to siedząc w wygodnym fotelu co nie? Tak samo jak w USA ocenia się każdą strzelanine "MóGł StRzElAć W NoGi". Spanikował bo stworzyła mu się w głowie wizja srogiego w-------u od 20 sebastianów, tam nie było czasu na powolne rozpędzanie się ze skręconą kierownicą xD
  • Odpowiedz