Wpis z mikrobloga

Siemanko. Może ktoś z was mógłby mi wytłumaczyć jak to jest z tym streamowaniem na fb? Istnieje coś tam takiego jak na Twitchu kategoria gier a w niej streamerzy którzy aktualnie streamują. Mam ten problem że mnie po prostu w tej zakładce nie ma, przewijam na sam dół i mojego streama wogóle nie pokazuje. #fb #fbgaming #stream #twitch
  • 6
@Kalypsoo: jak cukierberg się na coś uwziął to tak łatwo nie odpuści. Jasne, na początku to była gówno platforma, teraz dalej nie ma szału, ale robią postępy. Dodatkowo, facebook na razie na tym nie chce zarabiać, więc daje twórcom do 100% z tego co zarobią przez platformę np na subach (gdzie na twitchu to jest 40-50%). Nie zdziwię się jak za 3-4 lata dorównają Twitchowi
@Kalypsoo: trochę tak trochę tak xD ale jak nie jestem czegoś pewny to staram się nie odzywać

- odnośnie zarobków, to wiem na pewno bo siedzę w środowisku streamerskim i jestem na bieżąco, jasne że FB ma mniejsze zasięgi, ale #!$%@?ąc od tego, daje lepsze stawki niż Twitch + niektórzy mogą liczyć na ekstra wypłatę jeśli mają podpisany kontrakt
- odnośnie widzów, to sam nie oglądam ale słyszałem że jest coraz
odnośnie widzów, to sam nie oglądam ale słyszałem że jest coraz bardziej popularny, no ale szyki research i proszę, miałem rację: od stycznia 2020 do stycznia 2021 wzrost średniej liczby widzów o 108%, w lipcu 2021 612k average vs 2,628k na twitch, więc już to jest prawie 1/4 tego co Twitch.


@Kien: Jak chcesz to porównywać?
Twitch to platforma dedykowana streamowaniu. Ludzie, którzy tam wchodzą chcą oglądać streamy i po to