Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jechałem rano na rowerze, jechało auto przede mną i widziałem z daleka, że na drodze, przed samochodem coś przeskoczyło. Dojechałem i patrzę malutki ptaszek, nie umiał nawet latać. Początkowo przesunąłem go na trawę, ale cały czas szedł na drogę i znów ledwie co umknął przed samochodem. Kompletnie nie wiedziałem co robić, miałem w sumie do wyboru zostawić go na pastwę losu (prawdopodobnie zostałby rozjechany przez auto) albo wziąć go do nerki i zapieprzać do domu jak najszybciej. Wybrałem to drugie, nie wiem czy dobrze zrobiłem ale jakoś instynkt mi tak podpowiadał. Ktoś ma jakieś porady, żeby mu pomóc? Mam zamiar go trzymać jak zrobi sie dorosły i będzie umiał latać, wtedy go po prostu wypuszczę. #zwierzeta #zwierzaczki #ptaki
Pobierz
źródło: comment_16276353046e1NPLHfJF698ZlKfHBHNZ.jpg
  • 12
@Regis_: Powiem Ci szczerze. Jak nie masz w tym żadnego doświadczenia to dzwoń na nadleśnictwo i tam Ci powiedzą gdzie go oddać. Odchowałem dziesiątki ptaków i innych odrzutków i powiem Ci tyle:

- KUPA ALE TO KUPA ROBOTY. Jak z niemowlakiem, a nawet gorzej, bo szybszy metabolizm, często ze stresu nie chcą jeść, samo przygotowywanie i karmienie to mordęga.
- Często są chore, wyrzucane z gniazda z powodu kontuzji. Jak nie
@Regis_ wychowuje identycznego ( ͡º ͜ʖ͡º) co prawda jest już starszy nieco nawet od Twojego, ale te zdjęcie jest The best of ()
Jest sporo roboty ale jak widzisz postępy i w jaki sposób będzie na Ciebie patrzył to warto się zająć takim maluchem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1627651797h1ivkvxdquN9Go3SSt2xSF.jpg