Wpis z mikrobloga

To jest najbardziej polska rzecz jaką przeczytałem xD Moja na wpół piśmienna babka bez szkoły wierzyła w boga i pierdyliard innych zabobonów, to czemu ja miałbym przestać? To jest tragedia tego narodu, że młode pokolenia w cywilizowanym świecie, są wychowywane przez dzikich ludzi, wychowanych w bidzie. Nigdy tu nie będzie dobrze, jak ludzie wykształceni, aspirujący na obywateli pierwszego świata dziedziczą myślenie ludzi dzikich.

#neuropa #4konserwy #bekazkatoli
kezioezio - To jest najbardziej polska rzecz jaką przeczytałem xD Moja na wpół piśmie...

źródło: comment_1627556714La297TJ9wnc4GB4rMLGUtD.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vytah: To w takim razie dowodzi po prostu faktu, że o ile biedota zapoczątkowała chrześcijaństwo, tak elity je adoptowały i rozwinęły, oraz, że rozwój naszej cywilizacji przeplatał się z rolą religii w niej samej, że chrześcijaństwo zbudowało naszą moralność oraz kulturę, a w konsekwencji cały cywilizacyjny postęp. Rozwój naszej cywilizacji wcale nie przebiegał w jakimś oderwaniu od religii i wiary, jak chcieliby myśleć gimboateusze.
  • Odpowiedz
@anonimowy-anon: Wszystko to co wymieniłeś odbywało się wbrew chrześcijaństwu, które było za mordę wyciągane z wieków ciemnych.
Prawdziwa twarz tej religii to Aleksandria w V wieku, kiedy chrześcijańscy bojownicy zniszczyli Serapejon i 2500 innych ołtarzyków konkurencyjnego kultu Serapisa.
Nie ma w chrześcijaństwie niczego co by się nie pojawiało wcześniej w filozofii greckiej i w kulturach azjatyckich. To co było nowe to kompletna destrukcja świata antycznego i właśnie owa mierna historyjka
  • Odpowiedz
@kezioezio: U mnie w rodzinie od wielu pokoleń zawsze ucinało się początek i koniec pieczeni przed wstawieniem do piekarnika. Robiono tak od dziesiątek lat. Swego rodzaju rodzinna tradycja. A, gdy zapytałem prababci dlaczego tak robiła to powiedziała, że miała za małą brytfannę ¯\_(ツ)_/¯ Tak właśnie widzę to przekazywanie debilizmów z pokolenia na pokolenia, po c--j pytać, trzeba robić XD
  • Odpowiedz
@movsd: W takim razie na pewno nie można odmówić roli religii pogańskich w rozwoju świata starożytnego Grecji czy Rzymu, a w konsekwencji także rozwoju współczesnej cywilizacji Zachodniej. Mnie i tak chodziło o ogólne znaczenie religii w życiu społeczeństwa czy wiary w życiu jednostki, a nie jedną konkretną religię
  • Odpowiedz
  • 4
@kezioezio Trzeba być mocno ograniczonym, żeby przypisywać komuś głupotę przez wyznanie.. Margaret Tacher, Isaac Newton i większość głów które zmieniły świat była osobami wierzącymi.. wyobraź sobie, że gdy Ty lub ja przestaliśmy wierzyć wcale nie spadło na nas oświecenie, jesteśmy tak samo glupi jak byliśmy, z jedyną różnicą, że nie wierzymy w boga xd n----------e mózgowe "oświeconego" ateisty odcinek. 2763 xd ps. Laska nie napisała nic głupiego, wartego wyśmiania, to Ty
  • Odpowiedz
@kezioezio: Twierdza wiecznie oblężona, Polak-Katolik wiecznie prześladowany.
Jeszcze może mu każą sprzątać jak nasra na środku pokoju. Kto to widział taką NIEWOLĘ!
  • Odpowiedz
@kezioezio: NIKT JEJ NIE BEDZIE P-------Ł BO WIE LEPIEJ

37% Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku, natomiast zaraz za miedzą po literaturę sięga 8 na 10 Czechów.
O tym się mówi i jest to prawda. Jeśli rodzice czytają dziecku na dobranoc, później to dziecko widzi czytających rodziców, samo chętniej sięga po książki. Jest to po prostu dawanie czynnego przykładu. Sportowcem łatwiej jest zostać dzieciom sportowców. Nie tylko dlatego, że mają w genach zapisane predyspozycje, ale dlatego, że codziennie obserwują rodziców, którzy pracują nad swoją kondycją, zdrowo się odżywiają, ograniczają u----i. Dziecko naturalnie programuje się w podobny sposób. I nie inaczej jest z czytelnictwem.

No dobrze, zatem 2/3 Polaków nie czyta książek, ponieważ w ich domach się nie czyta, a na półkach zamiast książek stoją figurki i kryształy. A szklanka się rozbiła, bo spadła ze stołu. Ale dlaczego spadła? Kot ją strącił? Ktoś postawił na skraju blatu? Leżała i się sturlała? Ziemia się zatrzęsła? Tłumaczenie, że nie wynosimy nawyku czytania z domu, nie daje nam żadnej odpowiedzi. Dobre jest co najwyżej w stosunku do jednostek – Jaś nie czyta, bo rodzice nie dali mu takiego przykładu. Wciąż nie wiemy jednak, dlaczego w 2/3 polskich domów nie czyta
suqmadiq2ama - @kezioezio: NIKT JEJ NIE BEDZIE P-------Ł BO WIE LEPIEJ

37% Polaków c...

źródło: comment_1627569795HYNHEX15ODSdmdApIyLVmH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
tekst o niepopularności katolicyzmu to trochę cringe


@movsd: to tekst o "niepopularnym wyznaniu", a nie "niepopularnej wierze", i autorka posta ma w tym rację, bo jak często spotykasz takie wyznania?
  • Odpowiedz
@kezioezio: Typowe, szczególnie, żę większość Polaków nawet nie przeczytała nawet Biblii i totalnie ich zachowanie ma się nijak do chrześcijaństwa. Jakby Turcy dojechali nad Wisłę to by tak samo się podniecali Islamem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak nasza religia tradycyjna została wyparta w X wieku, bo inaczej kto inny by chciał nam spuścić w------l. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kezioezio: Co w tym złego? Postaw się z drugiej strony, taki krezus w pelerynie ma wszystko czego dusza zapragnie a ona wiele oblicz ma. Święta to okres handlu dla olbrzymiej gałęzi przemysłu zainicjowane instytucją opartą na PanieBogu. Gdybym miał etykę albo jakaś filozofię w szkole od małego na bank byłbym lujem z kotletem w mordzie na drugim okrążeniu z tacą na mszy. Pozdrawiam Parafianina!
  • Odpowiedz
Tak kurła, w jednym z najbardziej katolskich krajów na świecie, przyznanie się do Boga i modlitwy jest strasznie niepopularne i niezwykle xD
  • Odpowiedz
@kezioezio: @strfkr: oblężona twierdza jest najzabawniejsza. W dodatku ten schemat sportowców (najczęściej sportów walki, żaden przypadek), którzy GŁOŚNO mówią W TYCH CZASACH o tym, jak to są wierzący. Wow, niewiarygodna siła woli i odwaga.
  • Odpowiedz