Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czołem motoryzacyjne świry. Powiedzcie mi kto ma pierwszeństwo w sytuacji z obrazka. Auto A jest na drodze z pierwszeństwem ale żeby skręcić w prawo musi zjechać na lewy pas by ominąć zaparkowane samochody (stojące nielegalnie - mniej niż 9m od skrzyżowania). Auto B jest na drodze podporządkowanej i czy musi ustąpić pierwszeństwa A gdy ten nie jedzie po swoim pasie?
#prawojazdy
#motoryzacja
Pobierz H2ObezGMO - Czołem motoryzacyjne świry. Powiedzcie mi kto ma pierwszeństwo w sytuacji...
źródło: comment_1627541529syL4w8C9mQPogvFDX2aavb.jpg
  • 36
pierwszeństwo tyczy się wyłącznie skrzyżowania a tutaj na obrazku są dwa oddzielne, każde z osobnym pierwszeństwem.


@Zales360: Jeśli oznakowanie jest takie, jak OP rozrysował, to traktuje się to jako jedno skrzyżowanie, mimo, że wloty są przesunięte względem siebie
@H2ObezGMO: Niestety pojazd A musi ustąpić pojazdowi B. Jest to sytuacja nietypowa, gdyż A ma pierwszeństwo ale opuszczając swój pas ruchu - traci je.

Pojazd A powinien zgłosić parkowanie na policję, gdyż to bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu.

Parkowanie mniej niż 10m od skrzyżowania bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu, ponieważ ogranicza widoczność (A może nie widzieć B).
@H2ObezGMO: A ma stać i czekać. Pojazd B jest na swoim pasie a pojazd A żeby kontynuować jazdę musi przekroczyć oś jezdni i iść na czole z pojazdem B. Pierwszeństwo nie ma tu nic do rzeczy.