Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pośrednik nieruchomości po przedstawieniu mieszkania i moim zarezerwowaniu nieruchomości zadzwonił, że jest kontroferta z 10 tysięcy złotych wyższą proponowaną kwotą od tej w ogłoszeniu i czy wyrównuję czy odpuszczam - zgodziłem się wstępnie. Dodatkowo po wglądzie do księgi wieczystej okazało się, że mieszkanie ma mniejszy metraż (okolice jednego metra, ale 1 metr kosztuje w okolicach 9-10k). Napaliłem się delikatnie na to mieszkanie, ale po tych dwóch informacjach i przemyśleniu tego na spokojnie trochę mina mi zrzedła. Co byście zrobili? #nieruchomosci #mieszkanie #patodeweloperka #inwestycje #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6101938bcbea6c000a5b6f03
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
Heh, pewnie musisz jeszcze zapłacić 2 do 3 procent pośrednikowi? Zawsze mnie zastanawiało jak można brać od kogoś kasę za usługę jednocześnie grajac przeciw niemu. Zdobadź od sasiada bezpośredni tel. do właściciela i pozbędziesz sie posrednuka. Lojalka już cie nie obowiazuje gdyż dotyczyla oferty z niższa cena.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Umowa nie mówi nic o obowiązku zakupu? Jedynie chroni pośrednika, że jak zakupu dokonasz, to będzie mu należna od Ciebie prowizja (nawet na wypadek, gdybyś chciał go wyminąć)?

Wg mnie RACZEJ (umowy nie widziałem) możesz się wycofać. I na przyszłość serio uważaj, ta branża jest bardzo brudna i prosi się o zimny prysznic.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wyrażenie chęci zakupu to nie rezerwacja - nie jest to wiążące w żaden sposób. Licytacja może być realna i mogł sie pojawić inny kupiec - szczególnie w tych czasach. A może to być marna zagrywka pośrednika - zdarza się.
Co do umowy pośrednictwa - jesli kupisz nieruchomość, niezależnie od ceny, będziesz zobowiązany zapłacić prowizje pośrednikowi. Możesz zrezygnować, nie kupić, wtedy nic nie tracisz i nic nikomu nie płacisz.
  • Odpowiedz