Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #budujzchaferem

Witam
Dziś zastałem na budowie taki widok.
Jeden parapet na wykuszu pod wylewka, robiony przez jedną ekipę. Czyli na płycie bezpośrednio.

Dziś ekipa od balkonu położyła drugi parapet, na wylewce. I krztusili się ze śmiechu, kto zrobił parapet na środku elewacji i po co?

Zadzwoniłem do wykonawcy i oprócz tony wyzwisk pod adresem ekipy od balkonu usłyszałem, że woda, która przez posadzkę dostanie się na płytę balkonu, po papie spłynie na blachę i wyleje się przez elewacje.

Elewacje silikonowo silikatowa.
Na wylewce mam Mapei hydroizolacje.

Jako rezultat mam parapet na środku elewacji.
Jak woda ma się wylać przez tynk zewnętrzny?

Nowa ekipa mówi wprost, odkuć, wyrwać i zategowac na nowo.

Ps. Parapet to skrót myślowy, oznaczający wykończenie blacha.

PS2. To nie żart.

PS3. Na płytę balkonowa poszła papa zgrzewana ogniem, styrodur 10cm, papa druga, ale nie grzana, wylewka 7 cm, hydroizolacja Mapei.
mam__pytanie - #budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #budujzchaferem

Witam
Dziś...

źródło: comment_1627408533zHuyFieaBaAKRwgQXwnn7c.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak mam wątpliwości czy będzie to wyglądało lepiej po takiej interwencji ;-)


@darek-jg: to już całkowicie inna sprawa i estetyka może być sporym problem. Jednak jeżeli chce pozostawić blachę to ja bym ją uszczelniaczem ładnie obleciał na styku z tynkiem. Bo to tam zacznie się degradacja.
  • Odpowiedz
Myślicie, że to będzie OK?

Żeby to zostawić?


@mam__pytanie: już Ci pisałem:

Jednak jeżeli chce pozostawić blachę to ja bym ją uszczelniaczem ładnie obleciał na styku z tynkiem. Bo to tam zacznie się degradacja.
  • Odpowiedz
Od góry tylko czy od spodu też?


@mam__pytanie: od dołu nie trzeba raczej bo masz okap.

Tylko jak już to użyj uszczelniacza poliuretanowego a nie zwykłego silikonu. Jeszcze zawołam @dzazzio może coś podrzuci lepszego.
  • Odpowiedz