Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki!
co myślicie o łączeniu umowy o prace z umową o dzieło? Pracuje w IT juz 10+ lat, wiek 34lata. Mam zone, dziecko, drugie dziecko w drodze i kredyt na mieszkanie, ktory juz splacilem w 80%. Zona nie zarabia duzo, praca biurowa okolo 3k, obecnie przerwa z powodu ciazy, do pracy wroci pewnie najwczesniej za 2 lata.
Moj skillset:
* 10+ lat doświadczenia z programowania(java, spring) (UoP)
* 10+ pracy jako inżynier systemów(Linux) - kilka lat UoP, później freelancer(UoDz)
* 3 lata jako cloud architect(AWS, IaC) - freelancer(UoDz)

jako programista pracuje obecnie na UoP w korpo i tu zarabiam około 14k brutto, resztę robie zdalnie jako freelancer w ramach hobby i zainteresowań infrastruktura na UoDz, gdzie stabilność mniejsza, ale póki co brak posuchy i sporo projektów i stad mam około 10k netto miesięcznie a ostatnio to nawet powyżej 15k.
Sumarycznie w ciągu miesiąca mam ponad 20k netto, czyli do reki.

Obecne korpo gdzie koduje daje mi stabilność, spokój, urlop, ale tez już trochę nudzą mnie tutejsze projekty i mało się rozwijam, bo ile można już klepać te mikroserwisy z logiką biznesową.
Projekty na UoDz to mniejsza stabilność, ale dzięki temu mogę rozwijać się w innych kierunkach niż tylko programowanie i mega mnie jarają, bo mam wpływ na wiele czynników, mogę być architektem wielu rozwiązań zarówno od strony infrastruktury jak i samych aplikacji(bo jestem tez programista i znam się nieco na architekturze aplikacji).

Na UoP mam spokojny klimat i wystarczy mi 110h/miesięcznie(oficjalnie 160h) aby ogarnąć wszystkie obowiązki, projekty pozostałe na UoDz zajmują mi okolo 90h/miesiecznie i raczej tez bez stresu.

Załączam wycinek z mojego pitu. Co myślicie o takim łączeniu UoP z UoDz? To dobry kierunek?
optymalizować bardziej i isc na JDG?
Co myślicie o tym w kontekście nowego ładu?
Co Wy byście zrobili Miraski?

#pracait #programista15k #programista30k #programista25k #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6100131bf26956000ac8bea8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć Mirki!
co myślicie o łączeni...

źródło: comment_1627395159v1RxmbF0WW4snxKj3AjNFW.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdanem całkiem sensownie, skoro się nie przemęczasz. Pytanie czy to korpo nie będzie kamieniem milowym do wypalenia. Może faktycznie zmienić na inną pracę - nawet jeśli będzie nieco mniej kasy - ale więcej czasu wolnego i robota ciekawsza, moim zdaniem warto rozważyć.
  • Odpowiedz