Wpis z mikrobloga

@polock: korzystam ze strony i zgodzę się ze ostatnio z opadami coś się srogo #!$%@?ło

Dzisiaj w nocy (mam, koło 3-4) lało i słychać było jak gdzieś dalej walą pioruny

Według pogody moze mały deszcz i może mała burza od 11....

Temperatura ok się sprawdza nawet ale opady to faktycznie porażka, zawsze coś przesunięte albo wgl nic nie pokazuje a za oknem pada
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@polock: słyszałem z niepotwierdzone go źródła, że ten model już od jakiegoś czasu nie jest rozwijany a jedynie pudruje się i utrzymuje sama aplikacje aby jako tako działała, stąd coraz gorsze prognozy. Lepiej działa prognoza imgw
@polock: Ja od kilku lat korzystam już z Windy.com ponieważ na tamtym też się zawiodłem kilkukrotnie.

Na windy klikasz na swoją miejscowość, na samym dole około po środku ekranu masz porównaj i masz 4 różne prognozy dostępne dla naszego regionu.
@polock: Potwierdzam, kiedyś najlepsza prognoza, dzisiaj gówno. Gdzieś mi kiedyś mignęło, że zmienili model pogodowy. Burze faktycznie trudno przewidzieć ale w zeszłym tygodniu miałem taką sytuację że chciałem jechać nad jezioro. Patrzę na apkę - cały dzień 0-5% zachmurzenia. W rzeczywistości przez cały dzień było może 10 minut słońca.
Przy obecnych warunkach pogodowych po prostu niemożliwe jest przewidzenie gdzie dokładnie wystąpi burza. Co innego burze #!$%@? na dynamicznym froncie a co innego burze powstające przy słabych warunkach kinematycznych na lokalnych zbieznosciach wiatru i zależne od lokalnych warunków.

W takich warunkach najlepiej sprawdza się śledzenie radarów. Nie ma co się sugerować apka.


@typniepopkorny: Mam w telefonie jakąś domyślną appkę pogodową i ona ma 95% skuteczności - pogoda prawie w punkt. Meteo.pl