Wpis z mikrobloga

@polock: też to zauważyłem albo po prostu pogoda stała się tak nieprzewidywalna
W końcu mieliśmy najmroczniejsza zimę od lat a teraz najbardziej upalne lato
AccuWatcher też ssie, bo korzysta z Interii
@polock: Szkoda w #!$%@?, najlepsza strona/aplikacja na rower i generalnie do pogody - idealny wykres wiatru ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy opadów deszczu. Korzystać będę nadal z przyzwyczajenia ale odnośnie dokładności to prawda - nie jest to samo co było kilka lat temu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W takich warunkach najlepiej sprawdza się śledzenie radarów. Nie ma co się sugerować apka.


@typniepopkorny: Nawet na radarze jest ciężko. Wczoraj leciała spora chmura deszczowa na Wrocław i przed samym Wrocławiem nagle zmieniła zdanie. Wg antistorm.eu na 6 miał być kolejny deszcz i również zero opadu, a całkiem solidna chmura się ukształtowała na terytorium Czech. ¯\_(ツ)_/¯
@polock: Używałem kiedyś tej aplikacji jak latałem na szybowcach. Wtedy wiem ze korzystała z lotniczych źródeł meteorologicznych i na ich podstawie były dane i sprawdzały się bardzo dobrze. Możliwe ze teraz stracili dostęp/umowy? I korzystają z jakiejś darmowej opcji która nie naraża twórców na większe koszty?

EDIT: jak niektórzy pisali wczensiej kupilem sobie płatna wersje Pogoda&Radar i uzywam jej od ponad roku i jak na razie nie mam zastrzeżeń
@polock: model był kupiony. Raczej problemem jest niższa przewidywalność zjawisk atmosferycznych oraz zmniejszeni rozdzielczości modelu (zapewne brak środków na czas obliczeniowy).
@polock model UM ma aktualizacje co 6h. Generalnie nie jest zły, ale co najwyżej na dzień naprzód. No i wszystko zależy od warunków. Nie ma modeli idealnych. Najtrudniej gdy mają powstawać burze przy zafalowaniu frontowym, z tym wszystkie modele mają problem i będą miały przez długi czas.

Dlaczego? Bo brakuje danych o tym jak wygląda atmosfera. Mało się robi sondaży, a to jest kluczowe.

To, że u Ciebie przeszła burza, której model
@polock:
Pracowałem kiedyś z kumplem, który wcześniej pracował (jako programista) przy meteo.pl.
Niestety, z tego co wiem, nie ma go na wykopie, to też go tu nie zawołam :(
@polock: bo jest #!$%@? tylko ten pomarańczowy UM, kiedyśbył teżzielony pamiętam, lepiej się sprawdzał z większą siatką, te "dokładniejsze" z drobniejszą siatką #!$%@? robią nie działają w erze "zmian klimatu"
@sztach: a jakiś konkretny model z meteologix polecasz? Bo kiedyś korzystałem ale zimą jeden model pokazywał w nocy -30 a inny w okolicach zera i bądź tu mądry wtedy