Wpis z mikrobloga

Mój procesor już niedomaga trochę i3-4170 i zastanawiam się czy znalazło by się coś na allegro w niedużych pieniądzach które byłyby znacznie lepsze. Problem w tym, że nie znam się w hierarchii wydajności procesorów. Procesor może być używany polesengowy. Wielkiego parcia na wymianę nie mam ale może by znalazło się coś znacznie lepszego tak załóżmy do 300zł? Możecie podać kilka opcji to postaram się je porównać za pomocą wujka google. Moja specyfikacja Zasilacz Corsair VS Series 450W Pamięć GoodRam Play, DDR3, 2x4 GB, 1600MHz Procesor Intel i3-4170 3.7GHz, 3 MB Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2H Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050Ti 4GT OC 4GB #komputery #informatyka
  • 15
gpu tez ci niedogama, wiec albo zmieniasz wszystko albo nic


@Norskee: A tam pierd... 1050ti się teraz cenią, nie ma sensu w obecnej sytuacji zmieniać grafiki.

@stasien: Weź na i5 zmień, choćby i5 4460.
@stasien: 4460 najbardziej popularny niegdyś, przez co ceny są spoko, można by pójść na procki z wyższym zegarem lub odblokowanym mnożnikiem, ale według mnie nie warte dopłaty, a i twoja płyta na niewiele pozwoli. i7 z 8 wątkami są, ale to 2x cena takiej i5, a do 1050ti spokojnie taka i5 starczy.

Na youtubie możesz wpisać "i5 4460 + 1050ti games" i zobaczyć czy ci taka wydajność starczy.
@stasien: Niema kompletnie żadnego sensu wymieniać procesora na model będący z tej samej generacji z 2015 roku.
Nikły przyrost w wydajności, a pieniądze przeznaczone na zakup tego "nowego" procesora mógłbyś przeznaczyć na intela i3 10100f w cenie 349 zł
https://www.x-kom.pl/p/596730-procesor-intel-core-i3-intel-core-i3-10100f.html

To jest procesor 4 rdzeniowy/ 8wątkowy i bije wszystkie procesory intela do 7 generacji włącznie.
Bo właśnie i7 są 4 rdzeniowe/8ątkowe do 7 generacji, a od 8 ilość rdzeni im się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stasien: Masz procesor intel core i czwartej generacji. Najmocniejsze co tam wsadzisz to i7 4790. 1050ti jeszcze da radę, zwłaszcza że FSR daje jej nowe życie w takim Resident Evil Village, a powinno sie rozprzestrzenić szybko jako technologia.

Masz również odpowiedniki procesorów desktopowych w postaci serwerowych Xeonów, czasami idzie je wyłapać taniej, czasami będą bez różnicy cenowej. Różnią się nazwą i właściwie tylko tym, ale niektóre płyty mogą nie wspierać od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniek50005: Gość chce wydać 100-300zł bo brakuje mu normalnych rdzeni, proponujesz bo zmianę platformy za prawie tysiaka. Ogólnie pomysł dobry ale OP tego nie chce i tyle. 4460 to mniej niż 150zł i OP rozwiązał sprawę. Nie zmuszaj go do wydawania 350 + 200 + 250-350zł jeśli tego nie potrzebuje. Niektórym to wciąż wystarczy, serio, może gra w Ligę Legend i i3 mu powoduje spadki, wsadzi tę i5 4 generacji i
@XkemotX: Na wypadek jakby wpadł na pomysł zakupy topowego procesora na tę platformę w postaci właśnie i7 4790, by wystarczył mu na dłużej.
Ten procesor i5 4460 to wydaje się jeszcze całkiem niezły.

Nie zmuszaj go do wydawania 350 + 200 + 250-350zł


Nie zmuszam, jedynie proponuję opcję zakupu procesora, znacznie wydajniejszego od proponowanych tutaj, którego cena nie jest katastrofalnie wyższa - a to, że on wymaga do tego wymiany części
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniek50005: Nie bierz zmuszania dosłownie, mam na myśli że proponujesz mu całkowitą wymiane platformy jakby to była jedyna istniejąca w jego przypadku opcja gdzie sam twierdzi że "jedna gra mogłaby trochę lepiej działać bo lekko przymula". i7 również mu nie polecam bo to nieoplacalny deal, lepiej kupić jakąś i5 4. gen i już ma 2x więcej fizycznych, mocniejszych rdzeni które powinny mu podbić to co niedomagało.

Twoja propozycja jest oczywiście rozsądna
@XkemotX: Operator poprosił o kilka opcji do wyboru, zauważyłem że pojawiło się kilka opcji na temat zmiany proca na model z tej samej generacji, no to zrobiłem coś innego i zaproponowałem jeszcze inne podejście.

Operator szuka jakiegoś procesora, nie wie za bardzo jakiego bo nie zna się na modelach procesorów i napisał:

i zastanawiam się czy znalazło by się coś na allegro w niedużych pieniądzach które byłyby znacznie lepsze.


Jakby nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maniek50005: Z Xeonami coś ci świta ale niewiele. Modyfikacje zachodziły w sockecie 775 aby zmienić go na 771, trzeba było też w niektórych płytach modyfikować BIOS co umożliwiały trzy różne programy. Tanie Xeony to sprawki platform serwerowych X58, X79 i X99, dalej są tanie ale troche mniej - w Polsce kupowało się je wraz z płytami klejonymi przez Chińczyków na te platformy z AliExpress, ale jeden że stało się to popularne
@Gozdziu: Tak mam ssd
@XkemotX: @maniek50005: Dziękuję za rozbudowane wypowiedzi. Zdaję sobie sprawę że dokonując ulepszenia komputera często wychodzi wymiana połowy lub wszystkiego. Zainteresowałem się wymiana procesora dlatego że już od jakiegoś czasu widziałem że odpalając filmik na YT chwilę 'mieliło' oraz grając teraz w Minecrafta okazyjnie widziałem ze sporym wyzwaniem było odpalenie gry zwłaszcza oglądając w tle jakiś film na YT. No i na dodatek od października studia
@stasien: Zintegrowana grafika starczy do internetu ale gorzej z grami. i5 zamiast i3 natomiast już pozwoli z YT i Minecraftem + coś w tle, to właśnie fakt że masz tylko 2 fizyczne rdzenie (i to dosyć stare) sprawia że jest jak jest. Miałem dokładnie to samo na nowszych procesorach, gdzie np. oglądanie streama na Twitchu i gra kalibru Minecrafta czy LoLa po prostu powodowały że jedno zacinało drugie. Zmiana na 4