Wpis z mikrobloga

#igrzyskaolimpijskie #tokio2020 #zalesie #sport
Ale ta olimpiada wieje #!$%@?, niby jest transmisja na 10 kanałach jednocześnie a realizowana tak na #!$%@? że nie mogę. Mam w Cyfrowym Polsacie za darmo te 9 specjalnych kanałów Eurosportu, transmisje w #tvpis a na części kanałów nie ma nawet komentarza, na większości realizacja jest statyczna jakby to była transmisja z monitroingu hali/stadionu, praktyczne zerowe wprowadzenie do tematu, brak studia czy wyjaśnienia o co chodzi w danych dyscyplinach - skąd niby mam wiedzieć na czym polega coś co widzę raz na 4 lata przez kilka dni i co najlepsze jeszcze mam temu kibicować. A brak publicznośći to już w ogóle mogli sobie ci panikarze Japończycy darować - tak to normalnie to muszą ich miotłą w metrze upychać, a wystarczyło by część lokalnych ludzi wpuścić żeby coś się działo na trybunach...

W ogóle mam wrażenie że te igrzyska to sobie są bo są, bo trzeba odbębnić - nikt poza sportowcami ich bardzo nie oczekiwał, robiona jest jakby nigdy nie była nawet potrzebna - atmosfera nie ma nawet startu do igrzysk w Londynie w 2012 czy tych w Rio 5 lat wcześniej, które śledziłem z zapartym tchem. Nawet Ateny 2004 które śledziłem jako dzieciak na czarno-białym ruskim telewizorze na działce u dziadków miały więcej emocji i lepszą realizację niż to co widzimy teraz...
  • 15
@MarianoaItaliano Świat jaki znaliśmy powoli się kończy. Filmy w kinach, koncerty, sport czy nawet msze - wszystkie wydarzenia masowe dziejące się w realu powoli się zwijają z powodu internetu i niżu demograficznego, gdyż brak młodych to brak energii i zainteresowania. Pandemia tylko przyśpieszyła ten proces. E-sport i streaming fimowo-muzyczny staną się coraz bardziej popularne. Międzyinnymi dlatego, że zamiast jeździć do kina czy na stadion, to wszystko masz w smartfonie.
@Wronski444: Sport czy koncerty - to jest wszystko kwestia woli organizatora. Euro 2020 też odbywało się w warunkach covidowych, w kilku krajach była dopuszczona możliwość kibicowania w różnych poziomach zapełnienia stadionów i wiesz co? Świetnie się to oglądało. To samo z koncertami - w warunkach covidowych odbyło się już kilka koncertów w publicznej z serii wakacje z TVP czy na Polsacie w Sopocie i mimo obostrzeń można było zrobić jakieś show,
@MarianoaItaliano Przy każdej takiej transmisji pracuje sztab ludzi zarówno w Tokio, miejscu produkcji programu jak i na koniec miejscu transmisji. To są olbrzymie koszty nie tylko ludzi ale i infrastruktury i nie sprowadza się to do przesłania sygnału i co najwyżej dołożenie komentarza.
@MarianoaItaliano: pilkarze maja to jedna motywacje wiecej ze tam sie grubszy chajs kreci, a sporty olimpijskie to takie mehhhh. ludzie od dziecka pracuja zeby zaprezentowac umiejetnosci i mozliwosci swojego ciala na tych 1-2 imprezach a podczas wystepu widza tylko 50 kamer w roznych miejscach i 0 odpowiedzi na ich wyczyny. od poczatku olimpiady to bylo wyzwanie sportowe na oczach tlumu, ludzie krzyczeli dopingowali, sportowcy to czuli a teraz to zamkniecie na