Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki, mam pytanko dotyczące #kredyt. Przymierzam się do zmiany wysłużonego auta na coś fajniejszego. Nie chcę się wypsztykać z kasy przy kupnie auta. Chcę kupić coś do 40k PLN i o takim kredycie myślę na 36/48 miesięcy.
Chcę mieć po prostu mieć tą gotówkę na koncie i sobie spłacać nadpłacając raty. W takiej sytuacji nie muszę się martwić o nieprzewidziane awarie.
Sprawdzając ofertę #mbank wychodzi całkiem niskie RRSO ~8%.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, że zmieniałem pracę w tym roku. Do 31 maja miałem UoP w jednym miejscu, a od 1 czerwca zmieniłem branżę i mam okres próbny do 31 sierpnia a potem UoP na rok (prawdopodobnie, bo mogą być dwa lata).
Jeśli chodzi o zarobki to jest to 3500 PLN podstawy na rękę.
Czy jest szansa w moim przypadku na kredyt? Nie chciałbym obniżać BIKu trefnymi zapytaniami.


#kredyt #mbank #kredytgotowkowy
Wołam z prośbą o pomoc @kozerus i @marcpol
  • 8
Może doprecyzuję, wniosek chciałbym składać już po podpisaniu nowej umowy i rozpoczęciu jej (czyli po 1 września).
Drugą rzeczą, którą bym mógł zrobić jest wyłożenie większej ilości gotówki i kredytowanie ~25k PLN.

Czy to może mieć wpływ na decyzję kredytową? :)
Aktualny BIK to marne 74/100 punktów.

@goferek @marcpol @KromkaMistrz zrobiłem mały update sytuacji.
Przepraszam ( @goferek @marcpol @KromkaMistrz i @kozerus ), że w pierwszym poście nie sprecyzowałem kiedy chciałbym składać papiery o kredyt. Z pierwszego posta wynikało jakobym chciał to zrobić na okresie próbnym, co jest głupotą.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy UoP z poprzedniej pracy, w której a) zarabiałem mniej, b) to ja złożyłem wypowiedzenie, ma jakiś wpływ na decyzje kredytowe?
I w sumie drugie pytanie, czy renoma firmy w jakiej pracuję ma jakieś
@Shooter94: liczy sie obecny pracodawca i średni dochód z 3 ostatnich miesiecy. Renoma moze nie - bardziej wielkosc miejsca pracy i forma prawna.
Bank inaczej patrzy na zatrudnienie w JDG u janusza, a inaczej w spolce z o.o. sp. k. ktora zatrudnia 500 osób i jest znana.
Dzięki za rozwianie wątpliwości. Poprzednia pracbaza to była popierdółka, teraz w pracuję w branży teleinformatycznej, której klientami od 30 lat są państwowe i zagraniczne spółki.

Wreszcie po latach prac na umowy zlecenie w startupach udało się wbić do czegoś z rigczem :d