Wpis z mikrobloga

@niemamsily: Przepracuje 37 lat, na pełnym etacie, na podstawie umowy o pracę i dostanie 1700 brutto? Coś mi się wierzyć nie chce... Moja mama odeszła na emeryturę w styczniu tego roku - ma 33 lata pracy na umowie o pracę (fakt że przez 10 lat miała zajebiste jak na tamte czasy zarobki, a pozostałe lata w okolicy średniej krajowej), ale ma też ostatnie 7 lat działalności gospodarczej, a więc gówno. Dostała
@debenek: 10 lat w ciągu ostatnich 20 lat? Dałbym sobie rękę uciąć że bierze się cały zgromadzony kapitał, dzieląc na dalszą przewidywaną długość życia. Podlinkujesz coś popierającego twoją sugestię?
@xTortox z głowy pisałem bo ojciec miał tak wyliczane, ale to było kilka lat temu. Możliwe, ze tez różnie się liczy dla różnych roczników urodzenia, skończenia pracy itp
@debenek: No, tak musi w takim razie być. Może jest na jakiejś emeryturze pomostowej? Albo w grupie uprzywilejowanej obsługiwanej przez inny zakład emerytalny, typu mon? 10 lat najlepszego okresu będzie się także brało przy ustalaniu emerytury mundurowej dla przyjętych do służby po 2012 roku policjantów, strażaków itp. Ale ogólnie w ZUS, wg aktualnych przepisów (obowiązujących już dłuższy czas), bierze się pod uwagę wszystko.
@xTortox normalna praca plus działalność, pamiętam jak mówił, ze najwięcej podniosła mu praca w państwowej firmie bo tam dobrze zarabiał. generalnie pewnie cały czas manipulują przy zusie żeby #!$%@? emerytów na kasę :)