Wpis z mikrobloga

Mirki czy są tu jacyć prawnicy od prawa spadkowego? Będę szukał kogoś do udzielenia mi porady prawnej w prostej sprawie spadkowej. Jaki byłby orientacyjnie koszt czegoś takiego? Organizuje się porady online np. przez Skype? Z góry dzięki.
#pytaniedoeksperta #prawo #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Estetykatopodstawa: nie będę tu wysypywał szczegółów z życia prywatnego, ale sprawa nie jest skomplikowana. Jeden spadkodawca, dwóch spadkobierców, niewielki spadek. Chodzi mi o sposoby załatwienia czegoś takiego. Jak są tu prawnicy, to mogą się na priv do mnie odezwać.
  • Odpowiedz
@Budo: zależy dokładnie czego dotyczy. najtaniej poradę możesz dostać za 123 brutto z tego co mi wiadomo. odezwij się na priv, jeśli to moja tematyka, może ogarniemy to online od ręki.
  • Odpowiedz
@Budo jeżeli wśród spadkobierców panuje zgoda to po prostu idźcie do jakiegoś notariusza. Oszczędzicie pieniądze na zbędnej w tym przypadku poradzie u adwokata lub radcy prawnego, a samo stwierdzenie nabycia spadku u notariusza odbywa się błyskawicznie, w porównaniu do postępowania sądowego.
  • Odpowiedz
@Budo w dwie osoby zmieście się w 400 zł nawet jeżeli jeszcze nie minął sześciomiesięczny termin na złożenie oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. Natomiast w sądzie może i będzie połowę taniej, natomiast potrwa to pewnie z 3-4 miesiące zanim sąd wyznaczy termin posiedzenia. Tak że i tak i tak zależy to oczywiście tylko od Was. Po prostu nie są to jakieś abstrakcyjne koszty.
  • Odpowiedz