Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za jakimś tymczasowym (na 1-1,5 roku), przejściowym autem (z mojej 20 letniej klasy premium, w której co miesiąc jest coś nowego do roboty) zanim będzie mnie stać na ratę za coś na prawdę fajnego. Do rzeczy:
- max 100k brutto
- min 2016r.
- jak najmniejsza awaryjność, chcę po prostu wsiadać i jeździć
- cykl mieszany, więc raczej benzyna, ale min. 150km i nie jakieś 1.0
- automat
- bajery ułatwiające codzienną jazdę: live traffic, integracja ze smartphonem
- w miarę dynamiczny wygląd

Najlepiej chyba wpisuje się w wymagania Audi A3 8V, ale może macie do polecenia coś jeszcze.

Co do finansowania, to chciałbym leasing z jak najmniejszym wkładem, z jak najmniejszą ratą, na 5-6 lat, żeby do 2 lat sprzedać to jako cesję z jakimś odstępnym. Ma to sens czy można ogarnąć to jeszcze lepiej? Najem chyba wyjdzie o wiele mniej opłacalnie.

#motoryzacja #audi #bmw #samochody #leasing
  • 6
@razor535: No wlasnie, po co ci używka? Szczególnie audi a3
Nie zasługuje na kupno bo to zwykły golf z lepszymi materiałami.

Klasycznie polecam hyundaia i30. Wersja premium po rabatach jest do dostania miedzy 100-110k. Ewentualnie mozesz spojrzeń na kia z pakietem z adaptacyjnym tempomatem. Na oba bedziesz czekam 4-5 miesięcy.
@razor535: Dokładnie tak jak wyżej piszą, 100k wbrew temu co się uważa to jest już spory pieniądz i starczy Ci na fajną nówkę, a tylko nowe auto daje pewność bezawaryjności (oczywiście zawsze może coś się przydarzyć, ale szanse są o wiele mniejsze niż w używce). Brałbym nowe i30, za 110 masz zarąbistego Fastbacka z 1.5T 160 i automatem w pakiecie N-line, ale to pół roku czekania jest. Zwykłe i30 czy Ceed
@razor535: W większości firm okres finansowania + wiek auta to max 8 lat. Więc biorąc auto z 2016 roku, 3 lata to będzie max raczej. Co do parametrów finansowania, to zależy od twoich kwitów. Ale no ciężki temat zrobić jak najmniejszy wjazd, jak najmniejszą ratę i wysoki wykup. Gdyby to było nowe auto, to prędzej.
@razor535: wiek auta+okres finansowania 10 lat. W sumie w 2016 do 100k z Twoimi założeniami to jakiś Cee'd GT, Megane GT, Talisman w 4control, focus ST-line? Nie idź w Audi, chyba że to z przyzwyczajenia do serwisu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie bierz nowe z rozszerzoną gwarancją. za 100k brutto dostaniesz już jakiegoś "lajna" który będzie miał +150km, spoko wygląd, a przede wszystkim będzie nowy. Kupuj póki