Wpis z mikrobloga

Jak sobie pomyślę, ile kasiory z podatków idzie na tych wszystkich "sportowców" którzy uprawiają tak popularne dyscypliny jak jakaś szermierka czy bierki podwodne, to mnie trzęsie. Duże dzieci bawią się w sport, a wszyscy płacą za to, żeby mogli sobie zrobić wycieczkę do Japonii i obskoczyć #!$%@? w pierwszej rundzie dyscypliny, którą uprawiają jeszcze 3 państwa oprócz Polski. Porażka.

#tokio2020 ##!$%@? #niepopularnaopinia #takaprawda
  • 29
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Panie marudo, Ci ludzie często normalnie pracują i w wolnym czasie trenują, bo ledwo starcza im pieniędzy na starty, sprzęt itd. Jak raz na 4 lata pojadą na igrzyska to nic sie nie stanie, w inny sposób są pieniądze o wiele lepiej trwonione
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@lysyzlombardu: ja bym bardziej czepaił się naszych piłkarzyków którzy mają #!$%@? na grę i nie potrafią nic osiągnąć mimo gigantycznej kwoty jaką idzie na piłkę i jej promocje jako sport narodowy.
  • Odpowiedz
Jak sobie pomyślę, ile kasiory z podatków idzie na tych wszystkich "sportowców" którzy uprawiają tak popularne dyscypliny jak jakaś szermierka czy bierki podwodne, to mnie trzęsie. Duże dzieci bawią się w sport, a wszyscy płacą za to, żeby mogli sobie zrobić wycieczkę do Japonii i obskoczyć #!$%@? w pierwszej rundzie dyscypliny, którą uprawiają jeszcze 3 państwa oprócz Polski. Porażka.


@lysyzlombardu: mnie też często zastanawia motywacja, dla której państwo powinno (?) wspierać zawodowy sport.

Grasz w siatę, piłkę, uprawiasz popularną widowiskową dyscyplinę, którą ludzie chcą oglądać i jesteś w tym dobry - super, zarobisz - ludzie zapłacą za bilety, sponsorzy za
  • Odpowiedz
ja bym bardziej czepaił się naszych piłkarzyków którzy mają #!$%@? na grę i nie potrafią nic osiągnąć mimo gigantycznej kwoty jaką idzie na piłkę i jej promocje jako sport narodowy.


@SaiGasai: Z tym że te gigantyczne kwoty to tak nie do końca są z budżetu państwa. PZPN i reprezentacja żyją w głównej mierze ze sponsorów, liga dostaje dużą kasę za transmisje telewizyjne. Duża państwowa kasa poszła na budowę stadionów na
  • Odpowiedz
Panie marudo, Ci ludzie często normalnie pracują i w wolnym czasie trenują, bo ledwo starcza im pieniędzy na starty, sprzęt itd. Jak raz na 4 lata pojadą na igrzyska to nic sie nie stanie, w inny sposób są pieniądze o wiele lepiej trwonione


@jotest: zmień profilówkę i nie pouczaj ludzi czy coś im się stanie czy nie jak zasponsorują z kasy podatników komuś wycieczkę. Całe finansowanie sportu z publicznych pieniędzy
  • Odpowiedz
Jak raz na 4 lata pojadą na igrzyska to nic sie nie stanie, w inny sposób są pieniądze o wiele lepiej trwonione


@jotest: To że w inny sposób pieniądze są trwonione, to nie oznacza, że można je trwonić jeszcze inaczej.

Co za bzdury piszesz boziu XD pieniądze na sportowców to kropla w morzu jak są roztrwaniane pieniądze w tym kraju. Słowenia taki mały kraj nas niszczy w
  • Odpowiedz
, ile kasiory z podatków idzie na tych wszystkich "sportowców" którzy uprawiają tak popularne dyscypliny jak jakaś szermierka czy bierki podwodne, to mnie trzęsie.


@lysyzlombardu: No i ile tej kasy idzie na te dyscypliny? Bo większość tych niszowych sportów cierpi na wieczną biede i tam zawodnicy sami sobie wszystko fundują. Cud że za bilety do Tokio nie musieli sami zapłacić xD
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: lepiej żeby pieniądze szły na wyjazd za granicę kogoś kto całe życie #!$%@? do roboty a w każdej wolnej chwili trenuje jakiś sport żeby reprezentować ojczyznę, niż na jakieś kaszojady patusów z 500+
  • Odpowiedz
Jak raz na 4 lata pojadą na igrzyska to nic sie nie stanie, w inny sposób są pieniądze o wiele lepiej trwonione


@jotest: jak są trwonione na coś innego to pokazują igrzyska - i w ten sposób nie można obciąć żadnych wydatków

Tymczasem oprócz płacenia podatków na sportowców, siłownie dla zwykłych ludzi są obłożone 8 lub nawet 23% VATem - zamiast być zwolnione.

No, ale tak to politycy mogą pojechać
  • Odpowiedz
lepiej żeby pieniądze szły na wyjazd za granicę kogoś kto całe życie #!$%@? do roboty a w każdej wolnej chwili trenuje jakiś sport żeby reprezentować ojczyznę, niż na jakieś kaszojady patusów z 500+


@Eredin: a najlepiej, żeby nie szły ani na jedno ani na drugie :^)
  • Odpowiedz