Wpis z mikrobloga

Szurze ty jesteś normalny w ogóle?? Z powodu grypy nigdy nie brakowało łóżek w szpitalach!

A nie, czekaj...


@Dutch: Ale szurze zrozum że to właśnie jest cały problem. Covid nie musi być 100x bardziej groźny. Wystarzy 2-3 razy więcej ludzi w szpitalu niż w dobrym sezonie grypowym i karton nie wytrzymuje. Sprzęt i personel jest przygotowany na standardowy sezon grypy. Nikt nie trzyma dodatkowych lekarzy, pielęgniarek i sprzętu jak wojska
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtas_mks: pomijany jest w ogóle fakt, że statystyki grypy były mocno zaniżone i tak, bo lekarzom nie chce się wypełniać papierków i robić zgłoszeń. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ale szurze zrozum że to właśnie jest cały problem. Covid nie musi być 100x bardziej groźny. Wystarzy 2-3 razy więcej ludzi w szpitalu niż w dobrym sezonie grypowym i karton nie wytrzymuje. Sprzęt i personel jest przygotowany na standardowy sezon grypy. Nikt nie trzyma dodatkowych lekarzy, pielęgniarek i sprzętu jak wojska w rezerwie.


@papaj9000: Chłopie, ale chyba wiesz, że szpitale NIGDY w III RP nie były tak puste, a personel
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtas_mks: Czy szpitale były puste, czy nie, to w sumie nie wiem, bo po nich nie jeździłem ostatnio. Z drugiej strony nie raz było słychać narzekania ratowników medycznych, że musieli jeździć po 100 km i czekać po kilka godzin, żeby znaleźć wolne miejsce dla pacjenta.

Ne kojarzę też nikogo z rodziny, bliższych czy dalszych znajomych, kto przechodziłyby grypę na tyle ciężko, żeby w ogóle wylądować w szpitalu. Za to w sezonie zimowym 2020/2021 w szpitalach wylądowały cztery osoby, które znałem osobiście (w tym jedna z najbliższego mojego otoczenia), gdyż ich stan był już na tyle ciężki, że miały problemy samodzielnie oddychać, a w końcu już nie były w stanie w ogóle i konieczne było podłączenie pod respiratory. Z tej czwórki tylko jedna osoba przeżyła, ale stan zdrowia nadal nie pozwala jej na powrót do pracy.

Tak, wiem, jest sporo osób, które nie znają nikogo kto by ciężko przechodził covid. Ja niestety
  • Odpowiedz
@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: tak dokładnie jest, grypa jako mniej groźna nie ma tak wysokiego priorytetu eliminacji dlatego szczepionki są drogie i nierefundowane. W mojej rodzinie się szczepimy z uwagi na kontakt z babciami i dziadkiem, ale to co rok kilkaset zł za osobę i niewielu się na to decyduje. Ospe wyeliminowano łatwiej dlatego że w tamtych czasach nikt nie płakał o maseczki czy restrykcje, a jak wjechały szczepionki to obowiązkowo każdy miał
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jel_42_O: nie jestem za tym by zmuszać ludzi tylko edukować. Niestety żyjemy w czasach których większość ludzi lubi wszystko podważać, ale już nie teorie spiskowe. Statystyki, długość żywota ludzkiego która rośnie nie robią na nikim wrażenia. Nie wiem skąd taki trend. Może mamy tak wiele wolności w tych czasach, że nie do końca umiemy z niej skorzystać.
  • Odpowiedz