Wpis z mikrobloga

Potrzebuje laptopa do pracy w it (programowanie c# .net webowka) i od czasu do czasu jakieś gierki.
Chce na lapka dać maksymalnie 6000zl z systemem.

A i firma dla ktorej pracować będę oferuje mi laptopa ale ma te same bebechy co w poprzedniej pracy i nie pracowało mi się wygodnie

Narazie wpadły mi w oko 2:

Od Gigabyte
https://www.x-kom.pl/p/660462-notebook-laptop-15-6-gigabyte-g5-i5-10500h-16gb-512-w10px-rtx3060p-144hz.html

Od Dell
https://www.x-kom.pl/p/652056-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-g15-5510-i7-10870h-16gb-512-win10-rtx3060.html

Jest sens dopłacać do della? Zależy mi żeby mieć 2 osobne monitory podpięte 1440p 144hz.
Chyba ze znajdzie się coś lepszego w tym budżecie?

#laptopy #laptop #programowanie #programista15k #pracait
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@tomszczyk: Dobra mam kompa do grania, ale lapka tez bym chciał głównie do starcrafta xd i nie dokonca na czymkolwiek mogę programować w poprzedniej firmie miałem dell vostro z i5 8 gen i 16 GB ramu i nie pracowało mi się na nim komfortowo a nowa firma z która będę współpracować ofiaruje mi tego samego xd
  • Odpowiedz
Szczerze to jak bym miał pracować na laptopach do grania to bym się pociął. Co z tego że jest wydajny jak w takim budżecie to jakość będzie słaba, bateria beznadziejna i do tego klocek. Do pracy bralbym ThinkPad - w tej cenie są przyzwoite, albo MacBooka. Ewentualnie jakiegoś XPSa.
No chyba że komputera nie przenosisz, zawsze pracujesz na biurku i masz prąd...
  • Odpowiedz
  • 0
@gradekmi: Dlatego się zastanawiałem nad tym dellem co wkleiłem bo jakoś napewno będzie spoko i bateria jest duża. Pracuje głównie przy biurku ale zdążają się ze wyjeżdżam gdzieś i pracuje po za moim domowym stanowiskiem, ale prąd zawsze będzie
  • Odpowiedz
jesli waga i rozmiar (grubość przede wszystkim) Ci nie przeszkadza to ten dell jest przyzwoity. Jakość wykonania jest ok, ale to nie jest linia biznesowa.
Z tych 2 do pracy bralbym della bo ma złącze thunderbolt. Do Gigabyte możesz mieć problem z podpieciem 2 takich monitorów.
Stacje dokujące na thunderbolt niestety są dosyć drogie, ale warto mieć.
  • Odpowiedz
Jeszcze jedno mi się przypomniało. Poprzednia seria tych Delli miała ogromy (!) throttling przy pracy na baterii. Poszukaj czy tego też to dotyczy. Czy już to rozwiązali.
  • Odpowiedz
  • 0
@gradekmi: Do tego złącza USB C z thunderbolt da radę podpiąć monitor kablem hdmi => USB c? Czy będę musiał kupić stacje dokująca żeby te 2 monitory podłączyć? Stacje nie bardzo bym chciał bo już mam fajnie ustawionego switcha USB gdzie łatwo przełączam się miedzy 2 kompami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dbzdur: tak, powiedzialem że mam laptopa dość nowego ale przydałaby się jeszcze mocniejsze stacja do tego co miałem robić i przyslali mi wydajnościowo odpowiednik mojego laptopa w ogromnej obudowie z 4x większym zużyciem energii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sasko: na moim laptopie jak podpinam monitor przez taką stacje dokującą na usb-c to zjada część wydajności CPU w rzeczach które wymagają CPU i GPU mocno
  • Odpowiedz
@zibizz1 pewnie masz grafikę zintegrowana. Niestety obciążenie grafika procesora bardzo mocno ogranicza jego możliwości w zakresie obliczeń CPU. Dzieje się tak żeby nie przekroczyć maksymalnej mocy dostępnej dla całego układu. To nie jest kwestia stacji. Tylko konieczności liczenia dużej liczby pikseli. Ale oo szuka laptopa z kartą niezależna i ten problem nie będzie występował
  • Odpowiedz
@Sasko tak, jak najbardziej. Ale zwróć uwagę żeby wyświetlać qhd z częstotliwością powyżej 120hz potrzebujesz HDMI 2.1. taka wersję musi wspierać ta przejściówka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dbzdur: prąd nie jest takim dużym problemem to pewnie z 300zl rocznie więcej, bardziej ilość ciepła w pomieszczeniu;) największy problem to brak dodatkowej wydajności
@gradekmi: Podpinam pod HDMI mam więcej klatek, a przez stację po USB-C mniej klatek, na zew monitorze może być wyświetlony tylko pulpit. Są 2 karty graficzne i w obu przypadkach główne obciążenie na pewno jest na dedykowanej
  • Odpowiedz