Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 219
474 168 + 147 = 474 315

Niby nudniejsze kujawsko-pomorskie (pzdr @Cult_of_luna ( ͡º ͜ʖ͡º)), niby płasko (wyszło przyzwoite ponad 700m przewyższeń), a tu wyszła z tego baardzo fajna turystycznie trasa z kilkoma fajnymi miejscówkami.

Na start most po dawnej kolejce na Małej Noteci. Ładnie się prezentował, zwłaszcza z chmarą ptaków gęsto okupującą barierki. Na sam most nie udało się dotrzeć, nasypy kolejki tak zarośnięte, że bez maczety się nie obejdzie o tej porze roku.

Dalej jakieś podrzędne dworki zwiedzane zza bram i lasem do rezerwatu Źródła Gąsawki. Tam dosyć zarośnięte ścieżki wokół, więc trzeba było robić jakieś objazdy.

Następnie jeden z głównych punktów trasy, czyli ścieżka przyrodniczo leśna Dolina rzeki Gąsawki. Mega widoczki, wąwozy, wijącą się malownicza rzeczka, polecam zajrzeć jak ktoś będzie w okolicy. A na końcu ścieżki ruina ładnie położonego ośrodka wypoczynkowego, więc wpadł jeszcze mały urbex.

Później Gród Piasta, czyli ośrodek wypoczynkowy z kilkoma średniowiecznymi atrakcjami i dalej do Gąsawy. Rynek, objazd miasta, w tym ten całkiem ciekawy stadion dedykowany pod hokej na trawie.

Za miastem pomnik i miejsce śmierci Leszka Białego, którego dopadli uciekającego na koniu po napadzie Świętopełka na zjazd władców w Gąsawie. Obok Biskupin, tam bardziej skupiłem się na jeziorze Biskupińskim niż na muzeum, rowerem na teren wjechać nie można, kiedyś już zwiedzałem piechotą, więc uznajmy że mała strata ¯(ツ)

Powrót przez m.in. leśne asfalty przy gazowych instalacjach (obok były jakieś duże zbiorniki gazów), spory pagórek z widokiem na jezioro Palędzkie, na obiad do Mogilna i ostatnie kilometry po kujawskich zadupiach.

#rowerowyrownik #gravel #100km

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 474 168 + 147 = 474 315

Niby nudniejsze kujawsko-pomorskie (pzdr @Cultof...

źródło: comment_162693446971cAa6fxf34JTElluiaFo4.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emu_bed: A patrzyłem ten most kiedyś, tylko właśnie z dojazdem ścieżką nie bardzo można było coś znaleźć, a torami to już z rowerem się nie pchałem.
  • Odpowiedz
@Lettow-Vorbeck: ja właśnie przebywam w Rozalinie. Mega okolice, bardzo pięknie. Rowerkiem jest gdzie jeździć, bardzo mały ruch, całkiem fajne atrakcje jak się dzieci nudzą. Za rok na pewno wracam na Pałuki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz