Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 219
474 168 + 147 = 474 315

Niby nudniejsze kujawsko-pomorskie (pzdr @Cult_of_luna ( ͡º ͜ʖ͡º)), niby płasko (wyszło przyzwoite ponad 700m przewyższeń), a tu wyszła z tego baardzo fajna turystycznie trasa z kilkoma fajnymi miejscówkami.

Na start most po dawnej kolejce na Małej Noteci. Ładnie się prezentował, zwłaszcza z chmarą ptaków gęsto okupującą barierki. Na sam most nie udało się dotrzeć, nasypy kolejki tak zarośnięte, że bez maczety się nie obejdzie o tej porze roku.

Dalej jakieś podrzędne dworki zwiedzane zza bram i lasem do rezerwatu Źródła Gąsawki. Tam dosyć zarośnięte ścieżki wokół, więc trzeba było robić jakieś objazdy.

Następnie jeden z głównych punktów trasy, czyli ścieżka przyrodniczo leśna Dolina rzeki Gąsawki. Mega widoczki, wąwozy, wijącą się malownicza rzeczka, polecam zajrzeć jak ktoś będzie w okolicy. A na końcu ścieżki ruina ładnie położonego ośrodka wypoczynkowego, więc wpadł jeszcze mały urbex.

Później Gród Piasta, czyli ośrodek wypoczynkowy z kilkoma średniowiecznymi atrakcjami i dalej do Gąsawy. Rynek, objazd miasta, w tym ten całkiem ciekawy stadion dedykowany pod hokej na trawie.

Za miastem pomnik i miejsce śmierci Leszka Białego, którego dopadli uciekającego na koniu po napadzie Świętopełka na zjazd władców w Gąsawie. Obok Biskupin, tam bardziej skupiłem się na jeziorze Biskupińskim niż na muzeum, rowerem na teren wjechać nie można, kiedyś już zwiedzałem piechotą, więc uznajmy że mała strata ¯(ツ)

Powrót przez m.in. leśne asfalty przy gazowych instalacjach (obok były jakieś duże zbiorniki gazów), spory pagórek z widokiem na jezioro Palędzkie, na obiad do Mogilna i ostatnie kilometry po kujawskich zadupiach.

#rowerowyrownik #gravel #100km

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 474 168 + 147 = 474 315

Niby nudniejsze kujawsko-pomorskie (pzdr @Cultof...

źródło: comment_162693446971cAa6fxf34JTElluiaFo4.jpg

Pobierz
  • 29
@SnikerS89: U nas na Pałukach jest jedno z zagłębi hokeja na trawie w Polsce, oprócz Gąsawy, sąsiednie Rogowo ma także drużynę hokejową w najwyższej lidze rozgrywkowej (chociaż któraś z nich spada w tym roku do niższej ligi). No i w końcu ktoś dotarł do polecanej niegdyś przeze mnie Doliny Gąsawki, sam byłem tam dopiero w zeszłym roku, a mieszkam niecałe 15 km od niej, więc mam nadzieję, że podobało się tak
@SnikerS89: Sympatyczna trasa. Zawsze mnie zastanawiało co jest czestszym zjawiskiem u ludzi pokonujących rowerem takie dystanse...Przygotowanie trasy w jakiś sposób, zaplanowanie miejsc które chcesz zobaczyć ewentualnie trasy z A do B, z B do C i przy okazji zahaczanie o jakieś ciekawe miejsca czy raczej pełny spontan w stylu "gdzie koła poniosą"? :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lettow-Vorbeck: Zdecydowanie! Bardzo malownicza miejscówka () Z tym hokejem to ciekawostka dla mnie, wcześniej kompletnie anonimowy sport dla mnie, nawet nie wiedziałem, że mamy w Polsce stadiony do tego.

@PomiotLiryczny: Każdy ma pewnie inną motywację, niektórych napędza zaliczanie gmin na rowerze, inni spontan, u mnie jest to szczegółowe zwiedzanie danej okolicy, z wieloma mniej znanymi miejscówkami i jakąś głębszą eksploracją. No a podstawą
@SnikerS89: No powiem szczerze, że zawsze podobało mi się podróżowanie z perspektywy rowerzysty. Samochodem to tylko z punktu A do B i czasem jakąś przerwa na siku. Za szybko żeby wychwycić coś ładnego po drodze albo za ciasno żeby się zatrzymać. Aż nabrałem chęci na rower po pracy :) Dzięki za inspiracje :)
@PomiotLiryczny: Każdy ma pewnie inną motywację, niektórych napędza zaliczanie gmin na rowerze, inni spontan, u mnie jest to szczegółowe zwiedzanie danej okolicy, z wieloma mniej znanymi miejscówkami i jakąś głębszą eksploracją. No a podstawą do tego jest właśnie dobrze stworzona trasa, spędzam sporo czasu na wyszukiwanie miejscówek i łączenie ich w ciekawe trasy.


@SnikerS89: oooo moje okolice :) a te instalacje gazowe to magazyny strategiczne gazu. https://www.google.pl/maps/place/KPMG+Mogilno+Gas+Storage+Poland+sp.+z+o.o./@52.6148994,17.8517983,24297m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47049f36e9f72005:0x530ca97d26cb6afd!8m2!3d52.6487897!4d17.8114712

Magazynują tam gaz