Wpis z mikrobloga

Mam firmę, z której wyciągam +/- 15k miesięcznie, 2 mieszkania które wynajmuję po około 2k z każdego i wolne 700 000 PLN na zainwestowanie, ale kompletnie nie znam się na inwestowaniu. W co byście w takiej sytuacji włożyli te pieniądze? Nie mam zbyt czasu, by to było coś aktywnego + nie chcę chyba zbyt kolejnego mieszkania/mieszkań, bo się zrobi zapieprz przy tym + ryzyko trzymać wszystko w jednym. Rozpisałem kapitał i dochody by było wiadomo, że to nie mają być pieniądze typu "zainwestuj w siebie".

Jakies pomysły dobre? Interesuje mnie przede wszystkim bezpieczeństwo + zysk który przebija inflacje a potem daje coś jeszcze zarobić...

#inwestycje
#pieniadze
#gielda
  • 44
@NieistotneKto: obligacje to są papiery które drukuje państwo i obiecuje wykupi je po określonej (wyższej) cenie. Akcje to biznesy - spółki na giełdzie które #!$%@?ą się większym ryzykiem ale dają średnio lepszy zysk - zwłaszcza, że przy niskich stopach procentowych obligacje mogą dać tylko nominalny zysk a realną stratę (przez inflację). Jak wchodzisz w szeroki ETF śledzący większość świata to możesz być spokojny w długim terminie od 5 do 10 lat
@NieistotneKto: Zainwestuj w grilla, piwko, zrob sobie badania i ciesz sie zyciem. Wkraczamy w komunizm, ciezko bedzie ochronic kapital. Ja majac takie pieniadze kupilbym zapewne ziemie, ale nie znam sie na tym, wiec poczytalbym czy lepiej kupic wieksza dzialke rolna, podzielic na mniejsze, uzbroic, postarac sie o warunki zabudowy itd. Trzeba sie na tym znac. Dzialki na obrzezach rozwijajacych sie miast zyskuja na wartosci.