Wpis z mikrobloga

Ogolnie nie rozumiem tego kwiku. Zamiast jak człowiek wyjechać tam, gdzie w ramach umów międzynarodowych można studiować za free z polskim obywatelstwem, małolaci burza się ze studia pod domem są dla nich zamkniete.
Zobaczyć świat, spojrzeć z dystansem a nie, 25 letni psycholog wyedukowany w zasięgu ciepłego obiadu u mamy…
  • Odpowiedz
@Panie_Milordzie: Gdzie ty niby masz studia darmowe dla Polaków za granicą? xD Nawet jak chcesz wyjechać na Erasmus to i tak najpierw musisz się dostać w ogóle na polską uczelnię, a potem przechodzisz hardą selekcję na podstawie wyników egzaminów i oceń z przedmiotów, bo jest tak mało miejsc w ofercie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
@Panie_Milordzie: gdzie za darmo można studiowac? Do tego dają stypendia i ceny są na takim poziomie że da się utrzymać na luzie z tego + drobnej pomocy rodziców? Tak jakby nigdzie?
  • Odpowiedz
Zamiast jak człowiek wyjechać tam, gdzie w ramach umów międzynarodowych można studiować za free z polskim obywatelstwem


@Panie_Milordzie: w jakim świecie żyjesz? O tym ze chce się wyjechać trzeba już decydować na początku liceum, wiąże się to po pierwsze z większym #!$%@? po drugie wyższymi kosztami utrzymania na miejscu
Pomijając już fakt ze z polskim obywatelstwem #!$%@? możesz i masz ze 2 kraje gdzie studia są darmowe
  • Odpowiedz
Poziom matmy na informatyce UAM zmiecie tych wszystkich ukraińców maksymalnie na drugim roku. No chyba, że znowu będą ich przepuszczać.


@Mietek_Kretek: co z tego skoro budżet (ergo: my, podatnicy) poniesiemy koszt ich kształcenia do tego momentu?
  • Odpowiedz
@barystoteles wiem, tak samo jak będą mieć zapewnione akademiki w dobrym standardzie przy ul. Piątkowskiej. 900-1200zl co miesiąc stypendium. A o integracji z Polakami zapomnij. ukry to najgorsza społeczność jaką spotkałem na studiach.
  • Odpowiedz
@skitarii i żeby było jeszcze śmieszniej oni świadectwo dojrzałości mogą uzyskać kolo 16-17 r.ż., a wiec kiedy my kończymy pierwszy kierunek oni są w połowie drugiego (częsta praktyka, ponieważ studia są za darmo dodatkowo dostaja dofinansowanie za naukę)
U mnie była też afera, bo większość prowadzących przepuszczała ludzi pomimo, że nie znali polskiego w mowie i piśmie, często wymuszali ustne egzaminy i próbowali coś łamaną polszczyzną przeforsować - niestety dla nich pojawił
  • Odpowiedz
@drsteve: przed wyjściem UK z UE było bardzo dużo takich uczelni gdzie może nie tyle co było za darmo co mogłeś dostać darmowy akademik/stypendium za to ze jesteś. A zamiast płacić dawali ci kredyt studencki który spłacasz dopiero po 30 roku życia :) I to i tak dopiero jak osiągniesz dochód powyżej jakiejś samej. Także jeżeli ktoś to wykorzystał to miał wszystko za darmo. Miałem dużo takich znajomych :) Robili studia
  • Odpowiedz