Wpis z mikrobloga

Od lekarzy i naukowców kiedyś słyszało się, że:
-palenie papierosów jest dobre dla zdrowia
-eternit nie jest szkodliwy, więc można nim spokojnie wykładać dachy
-homoseksualizm to choroba psychiczna
-rtęć w dawkach stukrotnie przewyższających dzisiejsze normy leczy syfilis (preparat blue mass)
-lobotomia to świetna metoda leczenia depresji i innych zaburzeń psychicznych

Były też kapsułki fen-phen na odchudzanie, zatwierdzone warunkowo przez FDA w 1996 na okres próbny jednego roku po obiecujących wynikach (ludzie faktycznie chudli, ale przy okazji wysiadało im serce - odszkodowania wypłacono ponad 50000 osobom). Podobna historia była z lekiem przeciwbólowym Vioxx, który wycofano w 2004, czyli dopiero PO PIĘCIU LATACH od wprowadzenia, bo dopiero wtedy wyszło, że lek robi więcej szkody niż pożytku (6 miliardów dolarów poszło na same spory sądowe).

A to tylko kilka przykładów, pierwszych z brzegu.

Więc zanim zaczniecie machać na lewo i prawo nauką niczym wiedzą ostateczną i prawdą objawioną, to skorzystajcie też ze zdrowego rozsądku, o ile jakikolwiek macie.

#koronawirus #covid19
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aquamen: Jako nastolatek zajarany historią zawsze dziwiłem się różnego rodzaju wojnom domowym, no bo jak można zabić sąsiada za to tylko, że jest bośniackim muzułmaninem, albo bo jest Tutsi. Dziś czytając takie coś jak tu spłodziłeś już mnie to nie dziwi, bo wiem że obok mnie żyją jednostki, które rzuciłyby się na mnie przy pierwszej lepszej okazji przy poczuciu bezkarności. Masz już swoją maczetę?
  • Odpowiedz
@Stallion45: Można też komuś zamknąć biznes i głodzić jego rodzinę bo ma się sieczke we łbie i nie chce się segregacji, taki restaurator mógłby sobie obsługiwać zaszczepionych i przetrwać pandemię jednak sprzeciw ludzi bez mózgu doprowadzi go do bankructwa.Czy to jest f-----m?Sytam może jeszcze @Krupier czy czuje się z tym dobrze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Krupier: dobrze spytaj.
@Aquamen:

To daj namiar do twojej rodzinki. Spytam czy to oni cię tak wychowali, czy może to wpływ znajomych albo internetu.

Czyj by to nie był wpływ to faktem jest, że przesiąknąłeś faszyzmem. Jeśli jesteś młodym człowiekiem to jest to tym bardziej przykre.
  • Odpowiedz
@Krupier: Faszystą jesteś ty i tylko ty, chcesz skazywać mniejszość na śmierć głodową przez to, że nie chcesz aby przedsiębiorcy mogli obsługiwać tylko zaszczepionych.Jak się z tym czujesz?Mama dumna z Ciebie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Aquamen: nie, nie jestem, a moja rodzina nie miała z faszyzmem nic wspólnego na szczęście. Ty za to wręcz przeciwnie co przyznałeś publikując swoje poglądy w swoim pierwszym komentarzu. Mnie po prostu ciekawiło czy to dziedziczne w twoim przypadku, czy sam na etapie dojrzewania zafascynowałeś się takimi chorymi poglądami.

Jesteś faszystą, jest to przykre, ale mimo wszystko życzę ci jak najlepiej. I pamiętaj o tym, że takie poglądy bardzo często
  • Odpowiedz
@Krupier: no ale już wyjaśniłem Ci czemu jesteś faszystą a dalej się zapierasz, w Twoich rękach leży los przedsiębiorców i ich rodzin i wybrałeś.Ja nie jestem faszystą bo chcę im pomóc przez to, że się zaszczepiłem i chcę wydać u nich swoje pieniądze, chcę dać im zarabiać na rodziny.Możemy się tak przekrzykiwać do rana, ale odpiwiedz sobie na pytanie kto tu zabiera chleb drugiemu człowiekowi.Elo.
  • Odpowiedz
@Hedage: Dlaczego jak was boli ząb to nie jesteście już tacy sceptyczni co do lekarzy i lecicie do dentysty? Przecież on was nie wyleczy, wyleczony pacjent = stracony klient ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej zostać w domu i pocierać goździkiem albo olejem kokosowym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Aquamen: nic nie zrobiłeś. :(

Masz faszystowskie poglądy i pogódź się z tym. Chcesz segregowac ludzi, ale spoko, prędzej czy później segregacja dotknie i ciebie. Tylko wtedy będzie już za późno na zrewidowanie poglądów i pozostanie ci jedynie płacz.

Ja nic nikomu nie zabieram, nikogo nie segreguję ponieważ nie boję się drugiego człowieka i uważam, że każdy pod tym względem ma takie same prawa. Tym się różnimy, ty faszysta, ja powiedzmy, że
  • Odpowiedz
@Hedage: W nauce wiele było błędów, ale te błędy są odkrywane przez innych naukowców w drodze dalszych badań a nie przez chłopów ze wsi.
Szkodliwość azbestu (na dachu jest bezpieczny) została udowodniona przez naukowców czy przez chłopski rozum?
  • Odpowiedz
@Hedage: czy już znudziło ci się rozsiewanie mitów na temat szczepień to teraz bierzesz się za inne sektory? XD Z czym tu dyskutować jak na instancie trzeba wyjaśniać ciz że piszesz bullshit do weryfikacji w 5 minut w google
  • Odpowiedz
@yeapUwin: Tobie to ciężko w coś uwierzyć nawet jak ci to mówią ludzie którzy nauce poświęcili życie, więc raczej nic nowego, nie odkryłeś.Jesteś zbyt inteligentny i nie łatwo ci wytłumaczyć rzeczy będąc zwykłym tak lekarzem czy naukowcem, to nie są ludzie na twoim poziomie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
W nauce wiele było błędów, ale te błędy są odkrywane przez innych naukowców w drodze dalszych badań a nie przez chłopów ze wsi.

Szkodliwość azbestu (na dachu jest bezpieczny) została udowodniona przez naukowców czy przez chłopski rozum?

@koniokrad:

A nie zauważyłeś, że w dzisiejszych czasów głos naukowców stojących w opozycji do powszechnej narracji jest uciszany, a oni sami przedstawiani w niekorzystnym świetle? I nie mam tu na myśli nawet krytykowania
  • Odpowiedz
Więc zanim zaczniecie machać na lewo i prawo nauką niczym wiedzą ostateczną i prawdą objawioną, to skorzystajcie też ze zdrowego rozsądku, o ile jakikolwiek macie.


@Hedage: o inne regulacje prawne też tak walczysz? Na przykład w sektorze produkcji i przetwórstwa żywności?

Suplementy diety po treningu też fajnie przyjąć, nie?
  • Odpowiedz