Wpis z mikrobloga

@pansamolocik: Czy mógłbyś rozwinąć swoją odpowiedź? Również jestem ciekaw jak to zrobić. Mam Openpli 8, vu+ uno 4k se, drugi taki sam tuner posiada szwagier. Jak zainstalować zerotier na tunerze? Posiadam już konto zerotier, chciałbym dodać vu+ , żeby mieć dostęp to tunera podłączonego do innej sieci i móc edytować listy kanałów, dodawać linijki itp. Może jakiś tutorial? Dzięki.
  • Odpowiedz
@pansamolocik: Czyli otwieram putty i wklepuję ip tunera, port jest na 22. Potem w na czarnym ekranie login:root, bez hasła i wtedy wpisuję tę komendę: opkg install zerotier? Co dalej, czy kolejna komenda to zerotier-cli join mój network ID? I na koniec jeszcze jedno pytanie, czy muszę instalować jakie pliki ipk, żeby to skonfigurować? Przepraszam za tyle pytań, ale nie chcę czegoś uwalić. Dzięki.
  • Odpowiedz
@pansamolocik: Połączyłem się. Dzięki za pomoc. Jeszcze mam jedno pytanie. Mianowicie jak mogę się teraz dostać do folderów odbiornika e2 podłączonego do innej sieci, ale należącego do mojej sieci zerotier?
  • Odpowiedz
@pansamolocik: Szwagier ma taki tuner jak ja, gdy mu się coś zawiesi lub chce zaktualizować listę kanałów lub linijki to go do mnie przynosi. Wygodniej byłoby mi to robić z poziomu mojego kompa w domu. Napisałeś, że dzięki zerotier kontrolujesz webif i oscam.
  • Odpowiedz
@pansamolocik: Wciąż nie mogę wejść do webif z poziomu komórki android, ani też nie mogę streamować z enigma2 na komórkę. Jak mam otworzyć webif tunera na komórce? Oczywiście telefon korzysta z danych komórkowych, a tuner podłączony jest do ścięci Wi-Fi.
  • Odpowiedz
@Frycu1: sprawdziłem w wolnej chwili i do folderów, oscam, webif normalnie idzie wejść. Webif przez przeglądarkę. Do folderów przez ftp za pomocą TC.
Także wszystko idzie ogarnąć zdalnie.
  • Odpowiedz
@pansamolocik: Czyli jak wchodzisz do folderów za pomocą TC to komputer jest w innej sieci a tuner innej? O to właśnie mi chodzi, żeby łączyć się z tunerem który podłączony jest do innej sieci Wi-Fi.
  • Odpowiedz
@pansamolocik: Gdy wchodzę przez przeglądarkę to wpisuję IP tunera nadane przez Zerotier? Jeśli tak to nie mogę nawiązać połączenia. Coś jest nie tak. Gdy używam TC to aby dostać się do plików wchodzę w połączenia FTP, nowe połączenie i w nazwie hosta IP tunera nadane przez Zerotier. Co jeszcze powinien tam zaznaczyć? Cały czas niestety nie mogę się połączyć.
  • Odpowiedz