Wpis z mikrobloga

Warto się przebranżowić? Pracuję od kilku lat jako programista, ale nie czuję tego. Zobaczyłem, że jest potencjał w gotowaniu. Ugotowałem kilka obiadów, jakieś risotto. Kanapki też całkiem niezłe robię. Polecacie jakiś bootcamp gastronomiczny? Warto iść w stronę kuchni orientalnej, indyjskiej czy regionalnej - ślunskiej? Na jakich specjalistów jest teraz największe ssanie?

#naukaprogramowania #programowanie #gastronomia #kucharz15k
  • 55
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
@FairPlay: pamiętaj, że gastronomia fajnie wygląda tylko dla ludzi z zewnątrz, w rzeczywistości to ciągłe dokształcanie się, masz różne kuchnie, do tego co parę lat wchodzą nowe przepisy. Szykuj się na czytanie ksiażek kucharskich wieczorami i weekendami bo bez tego to wiele w tym zawodzie nie osiągniesz, rynek jest już przesycony młodszymi pomocnikami kucharza po kursach robienia kanapek.
  • Odpowiedz
@FairPlay: Same here ziomeczku! U mnie padło na mechanikę samochodową. Zrobiłem już kurs obsługi lewarka, na YT podszkoliłem się z obsługi klucza dynamometrycznego a w planach jest kurs na obsługę podnośnika.
Warto mieć marzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
@FairPlay wielki mi kucharz... zrobi dwie kanapki i myśli że zostanie starszym szefem kuchni. Bez technikum gastronomicznego zapomnij, te kilka lat nauki odbierania ziemniaków i sprzątania kuchni nie nadrobisz jakimś gówno kursem robienia kanapek. Ja do swojej kuchni przyjmuje tylko ludzi po technikum, bo wiem co musieli przejść i mam pewność że będę pracował z najlepszym personelem. Jak tak bardzo ciągnie ciebie do gastro to pomysł o kelnerce, pozdro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FairPlay: na żarciu i pogrzebach zawsze pieniądze będą xD jak ci nie wyjdzie kucharzenie to wiesz co robić xD albo połącz jesno z drugim xD frytki podawane w małych trumienkach , zupa krem w urnie. Trzeba być kreatywnym, elastycznym ()
  • Odpowiedz
@FairPlay z kanapeczkami możesz startować do subwaya. Czeka Cię kariera może nawet kierownika zmiany. Risotto to już wyższa szkola jazdy, z dobrymi referencjami wezmą do szkolnej stołówki albo na zmywak do knajpy
  • Odpowiedz
@FairPlay: Nie radzę się przebranżawiać bedziesz mniej zarabiał, a szybko się wypalisz. Zrób sobie z gotowania hobby. Naucz się robić sushi. To raz, że mega fajne i robi wrażenie na ludziach, a dwa że mega smaczne. Jak chcesz, to mogę Cię trochę pokierować, bo kilka lat prowadziłem restaurację sushi z kuchnią orientalną (indie, Chiny, Tajlandia)
  • Odpowiedz