Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, chciałbym zacząć moją przygodę z siłownią i pomyślałem, że skorzystam z pomocy trenera personalnego. Czy moglibyście podrzucić jakieś rady na co zwracać uwagę przy wyborze takiego trenera, żeby nie dać się naciągnąć?

Miałem jak na razie tylko 1 konsultację i dowiedziałem się, że martwy ciąg wjechałby dopiero po kilkunastu wspólnych treningach - nie wiem za dużo o siłowni, ale wydaje mi się, że jest to podstawowe ćwiczenie. Nie zakładam oczywiście, że wciska mi kit, bo jestem początkujący i może faktycznie muszę się najpierw rozruszać, ale nie ukrywam też że chciałbym wydać na to mniej niż więcej i zastanawiam się czy faktycznie potrzebne jest tyle spotkań.

Nie ćwiczyłem wcześniej, więc chciałbym po prostu wiedzieć jaka mniej więcej liczba treningów jest optymalna, żeby załapać podstawy?
#silownia #mikrokoksy #mirkoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f66c52072fc8000a3aeb4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
CharyzmatycznaAnia: Może i martwy ciąg to podstawowe ćwiczenie do rozbudowy siły i masy. Ale nie jest podstawowym w sensie że od niego się zaczyna. Poza tym z martwym ciągiem trzeba ostrożnie bo kręgosłup, stawy sobie można zepsuć. Trzeba mieć odpowiedni ciężar a nade wszystko spoko technikę. Więc dobrze Ci ten trener powiedział. Najpierw trzeba przygotować ciało i wiem to nawet ja.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
zwracać uwagę przy wyborze takiego trenera, żeby nie dać się naciągnąć?

Na to, jaką wiedzę/umiejętności Ci przekazuje. Jaki masz profit z tych treningów(jakie potrzeby twoje spełnia).

faktycznie potrzebne jest tyle spotkań.

To zależy. Niestety nie ma odpowiedzi na to dobrej. Ludzie potrzebują od jednego spotkania, jak mają jakąś jedną rzecz do poprawy, rzucenia okiem. Aż do ciągłego prowadzenia za rączkę. Spektrum jest duże.

żeby załapać podstawy?

Myślę, że po dwóch miesiącach na