Wpis z mikrobloga

Jako, że pokolenie wczesnych lat 90, millenialsów osiąga w tym momencie wiek 30 lat, czyli dorosłość pełną gębą, czy odczuwacie z powodu tej liczby jakiś kryzys, chociażby z powodu wcześniejszych wyobrażeń? A może jesteście już sporo po i znaleźliście na to jakiś sposób? Widzę że temat 30 pojawia się coraz częściej w internecie choćby u twórców contentu, wynika to z tego że właśnie pierwsze pokolenie internetowe (dzieci neostrady ( ͡° ͜ʖ ͡°)) osiąga właśnie ten wiek i przeżywa różnego rodzaju kryzysy z tym związane. Piszcie jak tam u was.
"Współczesne trzydziestolatki przeżywają kryzys z powodu mylnego przekonania, że trzeba mieć w określonym wieku wybrane wydarzenia za sobą, między innymi ślub, narodziny pierwszego dziecka, pewny status społeczny, zawodowy, w przeciwnym wypadku życie staje się mniej warte, gorsze, wybrakowane (...)"
#przegryw #psychologia #depresja #polska #zdrowie

Masz/ miałeś kryzys psychologiczny związany z 30-stką?

  • Tak 52.1% (125)
  • Nie 47.9% (115)

Oddanych głosów: 240

  • 29
  • Odpowiedz
@xiv7: Tak, dlatego że jest pompowana presja na społeczeństwo że do 30tki masz być królem świata i mieć wszystko.
Ale że zbiegło się to też z końcem związku to się ogarnąłem i jestem innym człowiekiem. Co prawda przyjaciół też już nie mam i znajomych bo ja się zmieniłem, a oni okazali się fałszywi, ale poznałem inną fajną kobietę po paru latach od poprzedniej i ma to bardzo fajne perspektywy. W ogóle
  • Odpowiedz
"Współczesne trzydziestolatki przeżywają kryzys z powodu mylnego przekonania, że trzeba mieć w określonym wieku wybrane wydarzenia za sobą, między innymi ślub, narodziny pierwszego dziecka, pewny status społeczny, zawodowy, w przeciwnym wypadku życie staje się mniej warte, gorsze, wybrakowane (...)"


@xiv7: Miałam tak kilka lat przed trzydziestką, ale doszłam do wniosku, że to bez sensu, każdy powinien prowadzić życie swoim tempem i rozwijać się w kierunku, jakim on chce, a nie rodzina
  • Odpowiedz
@kamil150794: Zależy, co masz na myśli. Bo jeśli chodzi o mordę, to tak, dopiero niedawno udało mi się wygrać z trądzikiem i znaleźć takie kosmetyki, że w końcu jest porządnie nawilżona. Wiadomo, że to już ten wiek, kiedy cera zaczyna się starzeć, ale jedna dermatolożka powiedziała mi, że moja przez długi czas będzie wyglądać młodo i mam nadzieję, że miała rację xD A reszta skóry po staremu.
  • Odpowiedz