Wpis z mikrobloga

@R2D2_z_Sosnowca: Ja tu tylko po ukrach cisne bo mi za to placa, ale z tego co pamietam ze swoich czasow to polsze uczelnie biora pod uwage matury zagraniczne/swiadectwa ukonczenia szkol zagranicznych tak wiec ukraincy/bialorusini sobie poprostu placa ile trzeba i maja 100%, a polaczki tyraja 3 lata na 80/90% i sie nie dostaja Dx.
  • Odpowiedz
@kurczakPL: jak rozmawialem z ziomkami z akademika to wieksozsc z nich mowila ze oni maja jakas szkole pzygotowawcza gdzies w polsce, gdzie pisza jakis test z polskosci i cos ala matura co im pozwala studiowac xD no ale moze to nie byla ta p2w burzuazja skoro mieszkali mimo wszystko w akademikach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@MZ23: no jak ja zaczynałem studia w 2014 roku to ukraińcy otrzymywali najwyższe stypendia socjalne (wówczas 900zl) i akademiki w najwyższym standardzie (Ikar oraz Alchemik na PRz)

Dziś już zabierają w ogóle polskim studentom możliwość kształcenia się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@JohnFairPlay: Nadal dostają najwyższe stypendia. Większość jaką znam nie chce kończyć studiów II stopnia aby cisnąć stypendium socjalne ile się da.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kurczakPL: jakieś 10 lat temu znałem parę Ukrainek co przyjechały na studia i mówiły, że u nas się bardziej opłaca studiować, bo u nich za wszystko trzeba płacić łapówki
  • Odpowiedz