Wpis z mikrobloga

Otrzymałem właśnie paszport i zdziwiła mnie jedna rzecz - dlaczego w około mojego miniaturowego zdjęcia jest napis "BÓG, HONOR OJCZYZNA". Dlaczego nikt mnie nie zapytał czy chcę jakieś patriotyczne wybryki na paszporcie, jeszcze jestem w stanie zrozumieć ten honor i ojczyznę, ale Bóg? Urzędy paszportowe zakładają, że każdy jest wierzący, czy o co chodzi XD?

#paszport #neuropa #polska #wakacje
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@staryalkus: Podobno w tym kraju jest wolność wyznania, a oni mi przypisują jakieś wartości, których nawet nie wyznaję. Wygląda na to, że ministerstwo do wzorów paszportu zatrudniło osobę odpowiedzialną za patriotyczną g---o-odzież XD
  • Odpowiedz
@AntyKuc: Jeżeli nie wyznajesz tych wartości, nie jesteś godny nazywać się Polakiem. Nie podoba się? Możesz zawsze oddać paszport albo zostać obywatelem innego kraju.
  • Odpowiedz
@TomekxD: Konstytucja ma zapis, że każdy ma wolność poglądów i wyznania. Jeżeli moje zdjęcie zostało udekorowane patriotycznym syfem oznacza to, że ktoś przypisuje mi te wartości. I ten wysryw o tożsamości narodowej kompletnie mnie nie interesuje, gdyby tożsamością narodową było sranie do wiadra, to chciałbyś mieć wokół zdjęcia na dokumencie międzynarodowym napis "sram do wiadra"?
  • Odpowiedz
@TomekxD: Ale rozumiesz, że to nie jest mała grupka osób? W polsce jest sporo ateistów, ludzi o różnych wyznaniach, a przypisuje im się BOGA w dokumencie międzynarodowym. Bóg honor i ojczyzna to nie są wartości, to nie jest jakieś motto kraju, nigdzie nie ma zapisane, że są to wartości reprezentujące naród - taka sytuacja ma miejsce tylko w twoich urojeniach. Pomijam już fakt, że 90% krajów może sobie takie g---o
  • Odpowiedz
A co jeśli ktoś by wpadł na pomysl ze chrzest to "credo polskiej kultury" i przy wydawaniu aktu urodzenia trzeba by wyrzucac formulke i ja cie chrzcze w imie jezusa chrustusa, zmiana dla dziecka i rodzicow praktycznie zadna nadal oprocz ugodzenia w godność


@Nnnnas: Dokładnie to jest ten sam poziom s----------a. Kategoryzowanie obywateli, masz być katolikiem i nas to nie obchodzi, że nie jesteś XD
  • Odpowiedz
@TomekxD:

rozumiem, ze wzgl. osob wierzacych (w Boga, niezaleznie od wyznania), ateisci w polsce to mala grupka osob, ktora nie powinna narzucac innym swoich wartosci i swiatopogladu


Czyli katolicy już mają prawo narzucać mi wartości, bo jest ich więcej? A jak więcej będzie wyznawców jedi to wtedy rozumiem, że zostaniesz rycerzem jedi?
  • Odpowiedz
@TomekxD:

banknoty symbolizuja i przypominaja wiekszosci Polakow o swoich korzeniach i tym, na czym zbudowane zostalo to Panstwo.


Ale typie rozumiesz, że banknot to nie jest dokument personalny? To jest środek płatniczy w naszym kraju, nie ma tam mojego zdjęcia więc co mnie obchodzi co jest tam napisane? Natomiast paszport jest już związany ze mną, są tam moje dane i zdjęcie. Mało tego wokół tego zdjęcia jest wspomniany już kilkukrotnie
  • Odpowiedz