Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 731
Znajoma pracuje w firmie u typowego Janusza i ostatnio opowiadała, że Janusz wziął nowych pracowników na magazyn. Janusz jak to Janusz, umowa na najniższą i reszta pod stołem. Umówili się na konkretną kwotę, przychodzi dzień wypłaty, zaprasza każdego do biura, daje hajs do ręki i uwaga :D Z tego hajsu na czarno do ręki odjął każdemu po 100 zł NA PODATEK XDDDD

#pracbaza #praca #januszebiznesu #areczek
  • 19
  • Odpowiedz
  • 216
@MisiuMisiu w moim byłym januszexie nadgodziny kiedyś liczone były normalnie po wypłaty (50 i 100%), potem na umowę o dzieło z bodajże 17% podatkiem, gdy przyszedł covid to nadgodziny wypłacał do reki, ale 17% "podatek" został xD
  • Odpowiedz
@michal-suski: ale odpowiednikiem tego podatku są koszt pracodawcy (które stanowią mniej więcej 19% pensji). Więc jak ktoś pracuje na czarno i godzi się na to to daje się robić bez mydła.
  • Odpowiedz
  • 3
@MisiuMisiu w moim pierwszym w życiu januszexie miałam umowe zlecenie na 200 zł, reszta pod stołem. Całe 8 zł/h, chyba to było poniżej najniższej krajowej wtedy.
Pensje się dostawało gotówką z kasy fiskalnej, a że większość ludzi płaciła kartą, to czasem była kolejka do wypłaty i 2 tygodnie musiałam czekać na swoją kolej, bo byłam ostatnia na liście, a mało kto płacił gotówką ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MisiuMisiu: Też robiłem chwilę w takim Januszex, "paaanie po 3 miesiącach będzie stała umowa i tak jak my się ugadali co do kwoty!" Po 3 miesiącach "znaczy się tu będzie taka kwota jak była wcześniej na umowie, ale reszta/różnica co my się ugadali to oczywiście będzie dana co miesiąc w biurze, tak będzie dla pana lepiej". Mówię "jak będzie lepiej, przecież kiedyś będę miał niższą emeryturę przez to" Chłop zagotował się,
  • Odpowiedz
@thisismaddnes: jaką emeryturę w jakim ty świecie żyjesz hahahahahahah dostaniesz gówno tak jak każdy albo ta piramida finansowa całkowicie #!$%@? i nic nie dostaniemy XD składka emerytalna to nie są żadne twoje odkładane pieniądze tylko haracz na emerytury wypłacane teraz
  • Odpowiedz