Wpis z mikrobloga

Mirki w związku z moim nie tak dalekim wyjazdem poza granice kraju (prawdopodobnie Czechy) szukam jakiegoś maklera który będzie wystawiał stosowne papiery które będę dostarczał do tamtejszych urzędów. Aktualnie korzystam z mbanku ale zgaduję że skoro mam go w mbanku, w walucie polskiej to chcąc nie chcąc będę zmuszony płacić podatki także w Polsce gdyż np. dywidendy przychodza na konto polskie.. Ratujcie, bo chce sobie wszystkie aspekty poogarniac przed wyjazdem, łącznie z tym, by mieć spokojną głowę :D
btw. już o Czechach mówiąc, jakiś dobry operator komórkowy może?

#inwestycje #pieniadze #gielda #oszczedzanie #emigracja
  • 7
@masterix: Ciekawe pytanie, na razie uciekam z śląskiego kołchozu, ale raczej nie chce mieć nic wspólnego z Polską :) Rozesłałem pare CV dla osoby mówiącej z polskim i angielskim i prawie z każdej firmy był odzew, mowa tu też o Lizbonie czy Atenach także możliwości duże, toteż nawet jeśli tam nie wypali to nie planuje już raczej wracać na dłużej do Polski.
@Wizygran: IT? Czy jaka branża? Dlaczego nie dalej na południe niż Czechy skoro jest odzew?
Z tego, co słyszałem to jeśli masz rodzinę tutaj to ciężko będzie Ci z US, że Polska to nie jest centrum interesów życiowych, ale powodzenia
@wykop_lub_zakop: A takie proste typu Customer Service, nic z IT związanego, nie moja bajka. Myślałem że to bardziej call center, ale jak sie okazuje to jest bardziej logistyczna praca niż call center.
@masterix: Nie dalej bo mi zostało troche studiów do skończenia w Polsce, szkoda by było teraz rzucić.
Domyślam sie że z US łatwo nie bedzie, bo dla nich liczy sie każdy grosz..