Wpis z mikrobloga

Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szur szur, należy sprywatyzować!!! Zobaczcie jak świetnie działa prywatna służba zdrowia w Lux Medzie polegająca na wypisywaniu recept na kaszelek i ból gardełka...

Tymczasem prywatna służba zdrowia w USA:

- ludzie umierają na ulicy i w poczekalniach,
- wolą wzywać ubera zamiast karetki,
- prywatne ubezpieczalnie wywindowały ceny usług i leków do takich poziomów, że np. cena insuliny wynosi kilkaset dolarów,
- poważna choroba często kończy się bankructwem, rozpadem rodziny i bezdomnością chorego.

Kuce: ugabuga, to nie jest prawdziwy kapitalizm! W naszym magicznym kapitalizmie by tak nie było, pokładam pełną wiarę w krula i jego nieocenione doświadczenie w sprawowaniu władzy w postaci przeżycia 70 lat ze spadku po mamusi i przegrywania praktycznie wszystkich wyborów...

#sluzbazdrowia #koronawirus #bekazprawakow #bekazkorwina #konfederacja #zdrowie #antykapitalizm
throwaway2137 - Niedofinansowana publiczna służba zdrowia: słabo działa.

Kuce: szu...

źródło: comment_1626597476MTQYuea9OWIFi6he1iyTk9.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Bover: nie do końca - kapitalizm to uczciwa konkurencja - a tutaj zrobiło się lobby które popierają państwowi statyści (bo mają z tego kasę) jeżeli regulacje zabraniają mi rozliczania się inaczej niż wymaga system to czy jest to wolny rynek? nie mówiąc już o żadnej konkurencyjności która jest zabijana w zarodku - brak wolności to brak kapitalizmu
  • Odpowiedz
@Kawazmlekiem96: wow. A czy znasz i rozumiesz przyczyny zabijania tej konkurencyjności?
To powinno ci trochę pomóc zrozumieć łańcuch przyczynowo-skutkowy tego rzekomego "braku wolności" :)
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet Przecież w Luxmedach są zajebiste pakiety, wszyscy specjaliści ile razy chcesz, pełna stomatologia z endodoncją i chirurgią stomatologiczną, szczepienia, diagnostyka.
  • Odpowiedz
jak świetnie działa prywatna służba zdrowia w Lux Medzie


@throwaway2137: no własnie kiedyś jeszcze działała (absolutnie nie twierdziłem i wtedy że mogłaby zastąpić państwową służbę zdrowia), ale teraz do do byle internisty się umówić to kilkudniowe kolejki, a do specjalisty w tym roku już 2 razy szedłem prywatnie płacąc 200 za wizyte, bo w luxmedzie kolejka na 1.5 tygodnia do przodu
musze popatrzeć może na jakiś wyższy pakiet albo inną
  • Odpowiedz
prywatna służba zdrowia w Lux Medzie polegająca na wypisywaniu recept na kaszelek i ból gardełka...


@throwaway2137: w lux medzie miałem konsultację ortopedy tego samego dnia, którego potrzebowałem. Lekarz zapisał mnie na rezonans magnetyczny. Termin? Dnia następnego o 8. Później poszedłem również prywatnie na operację (już nie w lux medzie). Ile czekałem? Ano tydzień.

A na NFZ? 3 miesiące czekania na sam rezonans, później czekanie na operację 9 miesięcy, ale pewnie
  • Odpowiedz
@throwaway2137: No taka prawda. Dla tych którzy twierdzą, że u nas byłoby inaczej - zobaczcie jak wyglądają ceny u dentystów, ile trzeba zapłacić za każdy bardziej skomplikowany zabieg, a przecież to nadal tylko zęby. A gabinety dentystyczne są w większości niezależne, nie ma żadnych ubezpieczycieli, którzy windowaliby ceny, nie ma tysięcy procesów o nieudane zabiegi, więc nie ma i odszkodowań. Po prostu sprzęt, wykształcenie, materiały, wszystko kosztuje gruby hajs, który
  • Odpowiedz
szpitale oczywiście państwowe


@Kawazmlekiem96: 21% szpitali w USA jest państwowe.

prawiło że powstają prywatne kliniki w sieciach ala luxmed gdzie płacisz pare dolarów na miesiąc, badania i lekarza masz w cenie ułamka tego co szpitale
  • Odpowiedz
piękny cherry picking xDD Prywatna służba zdrowia bad, bo Hamerykańce nie umieją jej ogarnąć xDD

Teraz spójrzmy sobie na najlepsze systemy opieki zdrowotnej na świecie według Healthcare Index to pierwsze miejsce zajmuje Korea Południowa - 77% to opieka prywatna xDD


@XSpeedyX:

Po pierwsze - kłamiesz twierdząc, że 77% to opieka prywatna. 77% obywateli Korei ma prywatne ubezpieczenie, ale nie oznacza to, że nie są jednocześnie ubezpieczeni publicznie. To tak jakbyś ty miał np. abonament w Luxmedzie i twierdził, że przez to nie łapiesz się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@throwaway2137 Oni mają '"rynek usług medycznych" a my mamy "służbę zdrowia" - już w samej nazwie chyba widzisz różnicę.

@szejas: obawiam się, że służby zdrowia nie ma w Polsce jakoś od 1999 roku. Obecnie jest 'system opieki zdrowotnej' lub potocznie 'ochrona zdrowia' ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@shitty_support Cały czas mamy służbę. A na służbie jak to na służbie. Są służący "lekarze" robiący za grosze i jaśniepaństwo pacjenci którzy uważają że im się należy. A na tak na prawdę pomiędzy nimi siedzi ZUS i zgarnia większość kasy, która w normalnych kapitalistycznych warunkach by przepływała pomiędzy nimi.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: to cena dla ubezpieczyciela. poza tym w USA służba zdrowia jest świetnym przykładem jak ingerencja władzy centralnej psuje wolny rynek. Za każdym razem gdy władza centralna ingerowała w służbę zdrowia i regulowała jej funkcjonowanie średni koszt na osobę rósł. Za każdym razem gdy zwiększano liczbę uprzywilejowanych, średni koszt na osobę rósł. Zawsze gdy ingerowano w swobodę ubezpieczeń, średni koszt na osobę rósł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szejas: niestety znam sytuację z bardzo, bardzo bliska. Gdyby szpital dostawał złotówkę za każdym razem jak pacjent wypowiada 'ja płacę wam pensje to wymagam!' to pewnie możnaby co miesiąc kupić nowy ciśnieniomierz na każdym oddziale, a dla SORu by jeszcze na papier do kibli i na owocowe czwartki starczyło ( ͡° ʖ̯ ͡°) A tak jest jak jest.

Statystyczny Kowalski nie ma pojęcia o ZUS czy
  • Odpowiedz