Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W nawiązaniu do https://www.wykop.pl/link/6192705/holenderskie-media-coraz-mniej-polakow-do-pracy-w-rolnictwie-powod/ - #polska jest już na tyle zamożnym krajem, że #emigracja ekonomiczna praktycznie przestała się opłacać. O ile ktoś nie pochodzi z głębokiej wsi z rodziny jakiejś biednej zapijaczonej patologii to wg mnie nie ma czego szukać na Zachodzie. Różnice w sile nabywczej dalej są, ale są na tyle małe że nie przeważają nad minusami typu poczucie bycia obcym, rozłąka z rodziną i znajomymi, dużo wyższe niż u nas koszty usług. Sam pamiętam jak jeszcze dziesięć lat temu zapieprzałem w polu u Helmuta za 5 euro na rękę po odliczeniu jedzenia i kąta do spania (jakiś zdezelowany kamper) i syn Helmuta nie mógł się nadziwić jak dużo to dla nas było. Z kolei teraz znalezienie fizycznej roboty za 20 ziko nie jest u nas problemem, a i jesteś na miejscu i nie musisz pracować ponad 10h dziennie + weekendy. Wielu wykopków nie ma dużych potrzeb poza drobnymi na chipsy i batony, komputerem z dostępem do neta, więc można całkiem comfy u nas żyć, nie to co dekadę temu. Dlatego wg mnie emigracja się nie opłaca. No może poza ww. chęcią wyrwania się z patologii, ewentualnie też chęcią trochę szybszego odłożenia na wkład własny. Change my mind, chociaż wiem że się wam nie uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f3d1e6072fc8000a3ae54f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: jezeli masz w pl gdzie mieszkać i nie jest to miasteczko powiatowe, gdzie ambicja kazdego jest 3k na rękę to masz tutaj w pelni rację. Nie mniej jednak mowimy o moze 20% procentach populacji dla której zycie za granica bedzie nieatrakcyjne bo 20 ziko w malym #!$%@? to dalej dla wielu sufit.
@AnonimoweMirkoWyznania:

No ale prawda jest taka, że odłożenie średnio 5 euro na godzinę po wydatkach jest znacznie lepsze niż gruba większość rzeczy, które można robić w Polsce poza byciem jakimś lekarzem albo programistą.

Dla 95% Polaków odłożenie 4k pln miesięcznie w Polsce jest nierealne. Przecież to jest więcej niż średnia krajowa. Ja bym nawet więcej powiedział, że poziom życia przy którym się odkłada 2 razy mniej na zachodzie i tak będzie
znajomy co tak chwali jak to dobrze w pl, a gardzi emigrantami co jada zarobic na zachód, nic nie robi w pl dostaje pieniazki od starych, nigdy nie szukal pracy sam. Oczywiście się z nim juz nie zadaje bo nie mogę słuchać jego pieprzenia i hipokryzji.


@Morduchna:

Chyba typie mamy tych samych znajomych XD

To samo, paru moich znajomych mówi że w Warszawie to się dobrze żyje, bo mają apartament w