Wpis z mikrobloga

#telefony #samsung #serwisgsm #galaxy Hi! ekran w moim galaxy S9+ zrobił się nagle zielon/żółty, widać cokolwiek jak jest na pełnej jasności albo minimalnej ale i tak są jakieś kreski. Sprzedawca Allegro twierdzi że gwarancje dał tylko na 6 miesięcy bo na firmę (f-vat) a gdybym kupił jako konsument gwarancja była by 12 miesięcy (telefon był sprzedawany jako powystawowy/używany). Sam go używałem 9 miesięcy.

To podobno jest jakaś znana wada serii galaxy. Czy ktoś wie jak to się naprawia i ewentualnie poleci jakiś rozsądny serwis?

Telefon nie upadł, nie był przegrzany, nie był zalany, etc... zwyczajnie włączyłem wczoraj, zaczął migać i "zgasł" :-/ Reset nie pomógł, faktory reset raczej też nie pomoże - jak go wyłączę i podłączę do ładowania to po pewnym czasie ekran znika, mruga, etc... czyli to chyba wygląda jak usterka sprzętowa :-/
  • 6
@kwanty Okres rękojmi dla przedsiębiorcy
Po wejściu w życie przepisów znowelizowanego prawa cywilnego, czyli od 1 stycznia 2021 roku, przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nadal będą mogli, tak samo jak konsumenci, zareklamować zakupiony towar w ramach rękojmi w okresie 2 lat od momentu jego wydania.

Gwarancja natomiast jest to dobrowolna odpowiedzialność producenta za wady sprzętu. Naprawa może trwać znacznie dłużej, niż a przypadku rękojmi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mathmed: W grudniu 2020 kupiłem. Jak wygląda ewentualną reklamacja u producenta a nie sprzedawcy? Telefon miał status używanego, raczej nie dostanę oryginalnej faktury, nawet nie wiem jak sprawdzić kiedy był pierwotnie sprzedany.

Sprawdzę jak rękojmia wyglądała w2020. Akurat dzięki za podpowiedzi!!!
@kwanty Sprzedawca będzie się starał zrzucić z siebie odpowiedzialność i odesłać Cię "na gwarancję", odpowiedzialność producenta jest w dużej mierze definiowana przez niego, bo jest to jego dobrowolna deklaracja (naprawa gwarancyjna).
Producenci nie mogą żądać paragonu czy faktury, sprawdzają s/n telefonu w systemie, czy zgadza się dystrybucja i pozostały czas odpowiedzialności.

https://totemat.pl/czy-paragon-jest-potrzebny-do-gwarancji-oraz-reklamacji-i-rekojmi/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mathmed: Dzięki jeszcze raz :-) Podejdę do jakiegoś autoryzowanego serwisu z fakturą i oryginalnym opakowaniem i poproszę o opinie.